• jezyk polski
  • jezyk niemiecki
  • jezyk angielski
  • jezyk hiszpański
  • jezyk francuski
  • jezyk włoski
  • jezyk rosyjski
Zakopane - najbliżej Tatr
zdjęcie w sliderze aktualności

Gloria Artis i Krzyż Zasługi

Podczas konferencji, która w Zakopanem odbywa się w ramach kampanii społecznej Narodowego Instytutu Dziedzictwa zatytułowanej "Krajobraz mojego miasta", wręczone zostały państwowe odznaczenia za zasługi w działalności społecznej i artystycznej. Z rąk Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika Krzyż Zasługi otrzymała regionalistka Dorota Majerczyk, a Medal "Zasłużony Kulturze...

zdjęcie w sliderze aktualności

XLII Sesja Rady Miasta Zakopane

Przewodniczący Rady Miasta Zakopane Grzegorz Jóźkiewicz informuje, że w dniu 28 listopada 2017 r. (wtorek) o godz. 8.00 w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13 odbędzie się XLII Sesja Rady Miasta Zakopane.

zdjęcie w sliderze aktualności

Zostały niespełna dwa tygodnie: dołącz do Komitetu Rewitalizacji

Zakopiański Urząd Miasta zaprasza mieszkańców oraz osoby, które pracują lub działają w Zakopanem do Komitetu Rewitalizacji. Zgłosić można się do końca listopada.

zdjęcie w sliderze aktualności

Jak „Oddychać po Ludzku”?

Przez kilka lat Gazeta Wyborcza uświadamiała, jak truje zanieczyszczone powietrze. Efekt? Małopolska przyjęła uchwałę antysmogową. Teraz wspólnie chcemy zastanowić się, jak ją realizować i jak przekonywać mieszkańców do wymiany pieców, wracając z akcją „Oddychać po ludzku”! W ramach akcji organizowane są warsztaty, których partnerem jest...

zdjęcie w sliderze aktualności

70. rocznica śmierci Anny Mahrburg

28 listopada przypada 70. rocznica śmierci Anny Mahrburg (1923-1947), bohaterskiej łączniczki wileńskiej AK. Uroczystości odbędą się w Zakopanem 25 i 26 listopada.

zdjecie w liście aktualnosci

Konferencja w ramach kampanii "Krajobraz mojego miasta" w Zakopanem

22 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego odbyła się konferencja dla przedstawicieli lokalnych samorządów, przygotowana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Urząd Miasta Zakopane. Konferencja poświęcona była gospodarowaniu przestrzenią publiczną z poszanowaniem kulturowego krajobrazu regionu, problemowi chaosu reklamowego, właściwemu planowaniu przestrzeni miejskiej oraz konieczności ochrony regionalnej, zabytkowej architektury drewnianej. Konferencję otworzył Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Dyrektor narodowego Instytutu Dziedzictwa prof. Małgorzata Rozbicka. 

2017-11-23   czytaj więcej
zdjecie w liście aktualnosci

Przebudowa odcinka drogi ul. Króle

Burmistrz Miasta Zakopane zawiadamia, że w dniach od 24.11.2017 od godz. 8.00 do 25.11.2017 do godz. 18.00, w związku z inwestycją pn. „Przebudowa odcinka drogi ul. Króle w Zakopanem”, zostanie zamknięty ruch drogowy na odcinku ul. Króle od mostu do sklepu na wjeździe na ul. Harenda.

2017-11-23   czytaj więcej
zdjecie w liście aktualnosci

Pod Tatrami. Zakopane, Zakopane... 23.11.2017

Zapraszamy do oglądania programu "Pod Tatrami. Zakopane, Zakopane...". W najbliższym premierowym odcinku 23 listopada: Rzeczpospolita Zakopiańska, 20-lecie chóru „Turliki”. W Zakopiańskiej Apteczce Informacyjnej: Zakopiańskie Mikołajki.

2017-11-23   czytaj więcej
zdjecie w liście aktualnosci

Dzień Otwarty w WFOŚiGW w Krakowie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejny Dzień Otwarty Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, który tradycyjnie odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca, czyli 30 listopada 2017 r. w godzinach 8.00-15.00 w siedzibie Funduszu (parter, ul. Kanonicza 12).

2017-11-22   czytaj więcej
zdjecie w liście aktualnosci

Spotkanie górskie w schronisku PTTK na Hali Ornak

W sobotę 25 listopada o godzinie 18.30 odbędzie się w schronisku PTTK na Hali Ornak w Dolinie Kościeliskiej kolejne spotkanie górskie z cyklu „W stronę Pysznej i tatrzańskiej poezji”.

2017-11-22   czytaj więcej