• jezyk polski
  • jezyk niemiecki
  • jezyk angielski
  • jezyk hiszpański
  • jezyk francuski
  • jezyk włoski
  • jezyk rosyjski
Zakopane - najbliżej Tatr
zdjęcie w sliderze aktualności

Zaproszenie na spotkanie: solary, fotowoltaika i pompy ciepła

Zapraszamy na drugie, ostatnie spotkanie informacyjne w sprawie dofinansowania do odnawialnych źródeł energii: solarów, fotowoltaiki, pomp ciepła. Spotkanie przeznaczone dla osób, które złożyły ankiety oraz wszystkich zainteresowanych, odbędzie się w dniu 23.10.2017 r. w Urzędzie Miasta Zakopane o godzinie 18.00.  

zdjęcie w sliderze aktualności

XL Sesja Rady Miasta Zakopane

Przewodniczący Rady Miasta Zakopane Grzegorz Jóźkiewicz informuje, że w dniu 26.10.2017 (czwartek) o godz. 9.00 odbędzie XL Sesja Rady Miasta Zakopane.

zdjęcie w sliderze aktualności

Kolejny sukces Zakopanego - dofinansowanie na remont dworca PKP

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił wyniki konkursu na środki unijne przyznawane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Zakopane otrzymało dotację w wysokości 9,7 mln złotych w ramach działania 7.2.4. transport kolejowy – infrastruktura dla obsługi podróżnych.

zdjęcie w sliderze aktualności

Rozpoczęły się prace na Dolnej Równi Krupowej

Wielka odnowa Dolnej Równi Krupowej, na którą zakopiański Urząd Miasta pozyskał ponad 5 mln zł dofinansowania z unijnego Funduszu Spójności, rozpoczęła się od prac na terenie pod namiot festiwalowy.

zdjecie w liście aktualnosci

Inspirowane górami - odsłona druga

Drugi dzień tegorocznej edycji Festiwalu "Inspirowane górami.." przyniósł wiele ciekawych spotkań i wydarzeń. W Parku Miejskim otwarto wystawę plenerową "Zakopane. Miasto kobiet" współorganizowaną przez Fundację "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości".

2017-10-23   czytaj więcej
zdjecie w liście aktualnosci

XXI Międzynarodowy Turniej Judo Zakopane 2017

W hali sportowej Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, 21 i 22 października, odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Judo Zakopane 2017 oraz Puchar Polski Młodziczek i Młodzików .

2017-10-23   czytaj więcej
zdjecie w liście aktualnosci

O przewodniczkach tatrzańskich

W ramach 6. Festiwalu "Inspirowane górami" im. Macieja Berbeki 21 października w kinie Sokół odbyło się spotkanie z przewodniczkami tatrzańskimi ze swadą i humorem poprowadzone przez Apoloniusza Rajwę.

2017-10-23   czytaj więcej
zdjecie w liście aktualnosci

O Zwycięzcy spod Racławic

W Zakopiańskim Centrum Edukacji, 21 października, Barbara Wachowicz w opowieści "Łączmy serca! O Zwycięzcy spod Racławic" przedstawiła historię życia Tadeusza Kościuszki.

2017-10-23   czytaj więcej
zdjecie w liście aktualnosci

9 medali w Małopolskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Krakowie

W dniu 20 października 2017 na obiektach krakowskiej AWF odbyły się regionalne zawody Olimpiad Specjalnych w lekkoatletyce, które zgromadziły ponad 100 uczestników. W zawodach wystartowało 6  sportowców z niepełnosprawnością z Zakopanego, Kościeliska, Witowa i Nowego Targu, regularnie trenujący z Fundacją HANDICAP Zakopane. Sportowcy reprezentowali jedyny w naszym regionie Klub Olimpiad Specjalnych I LOVE SKI ZAKOPANE działający przy Fundacji HANDICAP Zakopane.

2017-10-23   czytaj więcej