Planując ferie pod Tatrami warto poznać program tego wydarzenia, gdyż Zakopane jest laureatem międzynarodowej, prestiżowej nagrody FIS dla Najlepszego Organizatora World Snow Day 2017 na świecie! 20 i 21 stycznia Miasto Zakopane już po raz siódmy zorganizuje wielką rodzinną imprezę. 

Po sukcesie poprzedniej edycji i wysoko ustawionej poprzeczce, organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby w roku 2018 jeszcze z większą siłą i przekonaniem realizować motto światowej zabawy, tzn. DOŚWIADCZAĆ, ODKRYWAĆ I BAWIĆ SIĘ.

WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem. Wielkie święto z każdym rokiem przyciąga coraz więcej sympatyków, podczas obecnej edycji 20 stycznia 2018 r. (sobota) w Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL zorganizowane zostaną wieczorne zawody w narciarstwie alpejskim oraz w skokach narciarskich. Chcemy, aby nasze dzieci poczuły się jak profesjonalni zawodnicy, którzy często startują przy sztucznym świetle i muszą doświadczać różnych warunków na stoku. Chętni zawodnicy będą mogli skorzystać również z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych. W dniu zawodów na uczestników czekać będzie także zjazd na nartach z pochodniami, a w dniu 21 stycznia 2018 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym. Każdy uczestnik zabaw oraz zawodów otrzyma złoty medal uczestnictwa w Światowym Dniu Śniegu.

Atrakcji na pewno nie zabraknie, a wszystkie aktualne informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej organizatora – Urzędu Miasta Zakopane www.zakopane.eu (zakładka World Snow Day) oraz na profilu facebook’owym World Snow Day Zakopane.


Program 7. edycji Światowego Dnia Śniegu w Zakopanem

Centrum Szkoleń Narciarskich NOSAL – 20.01.2018 (sobota)

Program zawodów w narciarstwie alpejskim i skokach narciarskich

SLALOM

STOK NR I

Godz. 13.00-15.00 – przejazdy treningowe – DZIECI WCHODZĄ NA WYCIĄGI BEZ KARNETÓW NA PODSTAWIE NUMERÓW STARTOWYCH

STOK NR I

Godz. 15.00 -17.30 – ZAWODY (start od grup najmłodszych)

OGNISKO

Każde dziecko wraz z numerem otrzyma voucher na poczęstunek przy ognisku. Ognisko zlokalizowane będzie pod Karczmą Nosal i będzie się palić w godzinach od 15.30 do 18.00.
Każdy uczestnik WSD w dowolnym momencie może podejść i zrealizować otrzymany wraz z numerem startowym voucher na poczęstunek.

ZJAZD Z POCHODNIAMI

O godzinie 18.00 odbędzie się wspólny zjazd z pochodniami wszystkich uczestników WSD wraz z Instruktorami. Każde dziecko, które weźmie udział we wspólnym zjeździe otrzyma od Szkoły STRAMA nagrodę na zakończenie i pożegnanie!

BARDZO PROSIMY ABY DZIECI NA WSPÓLNY WIECZORNY ZJAZD PRZYNIOSŁY ZE SOBĄ CZOŁÓWKI LUB LATARKI!


Górna Rówień Krupowa - 21 stycznia 2018 (niedziela)

Godz. 10.00 – oficjalne otwarcie Światowego Dnia Śniegu – Burmistrzowie Leszek Dorula, Agnieszka Nowak Gąsienica, Wiktor Łukaszczyk, Pani Naczelnik Zofia Kiełpińska ze wspólnym odśpiewaniem piosenki World Snow Day napisanej przez P. Marka Kota wraz z zespołem regionalnym „Skibowiańskie Zwyrtliki”

Godz. 10.15 Występ zespołu „Skibowiańskie Zwyrtliki” SP 2

Godz. 10.35 Zumba

Godz. 10.45 Animacje i konkursy

Godz. 10.55 występ wokalny SP 5 

Godz. 11.05 Życzenia dla Babci i Dziadka 

Godz. 11.15 Grupa ACRO DANCE 

Godz. 11.25 SP 4

Godz. 11.35 Komenda Główna Policji

Godz. 11.50 Zumba

Godz. 12.00 Aktorzy 

Godz. 12.15 Występ Szymona Miętusa z Przedszkola nr 9 w Zakopanem - układ taneczny Michaela Jacksona

Godz. 12.20 Życzenia dla Babci i Dziadka

Godz. 12.30 Animacje i konkursy

Godz. 12.45 prezentacja najładniejszych gwiazdek pomalowanych przez dzieci

Godz. 13.00 rozdanie nagród za zjazdy i skoki

Godz. 14.00 rozdanie nagród za biegi

Godz. 15.00 zakończenie wydarzenia


* Organizator zastrzega sobie zmiany w programie


MAPY >>Tekst: ZCK

(APM)