Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na kolejny koncert, który odbędzie się w ramach IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…

14 stycznia (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się koncert w wykonaniu Martyny Kasprzyckiej i zespołu Iment Folk, Kościół Miłosierdzia Bożego, Cyrhla 37.


Święta Bożego Narodzenia to cudowny czas, na który czekamy cały rok, dla tych z Państwa, którzy chcieliby śpiewać radośnie kolędy wspólnie z zespołem "Iment Folk" przygotowaliśmy magiczny koncert w którym usłyszycie połączenia muzycznie kilka kultur ludowych.

Iment Folk to grupa przyjaciół z Zakopanego i okolic, która tworzy wokalno-instrumentalny zespół muzyczny, prezentując muzykę inspirowaną kulturą bałkańską, grając na żywo folkowo-etniczne dźwięki wytwarzana jest wielka siła oraz niepowtarzalny i niezapomniany klimat. Zespół koncertuje podczas wielu różnych wydarzeń kulturalnych na Podhalu, a ostatnio gościli na Festiwalu Fest Folk w Grodzisku Mazowieckim. Zespół tworzy 6 muzyków, absolwentów szkół muzycznych. Założycielką zespołu jest Martyna Kasprzycka (wokal).

Skład: Jakub Kluś - akordeon, Jan Wilczek - cymbały węgierskie, Michał Pawlikowski - kontrabas, Kazimierz Karpiel - skrzypce, Klemens Siatkowski - skrzypce


(MJZ)