17 maja o godz. 19:00 w Kinie Sokół, ul. Orkana 2 odbędzie się kolejna projekcja z tegorocznego cyklu "Kino, którego szukasz". Zobaczymy film "The Disaster Artist" (reżyseria: James Franco, scenariusz: Scott Neustadter Michael, H. Weber ). Zaprasza Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Kino Sokół i koordynatorka cyklu Elżbieta Krzemińska-Owczarz. Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.

The Disaster Artist

bilety 12 zł/dolne rzędy, 15 zł/górne rzędy

1 godz. 43 min. 

3 nagrody 12 nominacji, reżyseria: James Franco, scenariusz: Scott Neustadter, Michael H. Weber 

gatunek: Biograficzny Dramat Komedia

produkcja: USA 

premiera: 9 lutego 2018 (Polska) 12 marca 2017 (świat) 

Los bywa naprawdę przewrotny i zabawny. Film, który opowiada o powstawaniu najgorszego filmu w historii, jest niemal doskonały. /…/ Film opowiada niezwykłą historię udowadniającą, że marzenia, nawet te najbardziej abstrakcyjne, mogą się spełnić. Wystarczy mocno w nie wierzyć. /…/ “The Room” to wyjątkowe dzieło. Film jest tak niewyobrażalnie zły i fatalnie zrobiony, że wydaje się, jakby był z innej planety. W najlepszym wypadku możemy założyć, że został napisany i wyreżyserowany przez dziecko zafascynowane kinem. Bo też i Tommy Wiseau przypomina dziecko.…/ Film ten ma kilka poziomów, na których może odbierać go widz. Z jednej strony jest to psychologiczny portret Tommy’ego Wiseau. Z drugiej niezwykle ciekawy i świetnie zrobiony film odsłaniający kulisy powstawania “The Room”. /…/ “The Disaster Artist” jest też obrazem branży filmowej oraz tego, jak działa Hollywood, które łaknie charyzmatycznych osobowości, ale odsuwa od siebie wszelkich dziwaków, a za kogoś takiego uchodził właśnie Weiseau. Tworząc “The Room” Tommy pokazał środkowy palec Fabryce Snów, zrobił swój własny film, po swojemu i tak jak chciał. Zagrał w nim główną rolę, wyprodukował, wyreżyserował, sfinansował jego kampanię promocyjną (między innymi zainstalował wielki billboard reklamujący “The Room” w centrum Los Angeles, na którym widniał numer telefonu do niego. Reklama wisiała tam aż… pięć lat).

Film Jamesa Franco to więc afirmacja inności, która jest odsuwana od mainstreamu. Już sam fakt, że James Franco nakręcił znakomity film opowiadający o najgorszym filmie i zbiera za to tuziny nagród, stanowi poziom wręcz metafizyczny.

Nawet jeśli wszystko powyższe was nie przekonuje, to “The Disaster Artist” jest przede wszystkim znakomitym komediodramatem, który naprzemiennie bawi i wzrusza do łez. Opowiada uniwersalną historię, z którą niemal każdy z nas się zidentyfikuje. / fragm. recenzji ze str. www.spidersweb.pl /

Organizatorem cyklu jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula

Koordynatorka cyklu: Elżbieta Krzemińska - Owczarz

Partner współorganizujący: Kino Sokół/ Kuba Krajewski

Partnerzy medialni: Tygodnik Podhalański, Infogram, portale internetowe Watra.pl. Region Tatry, Pracownia Widmo, ZCK

www.facebook.com/KinoKtoregoSzukasz

(AKS)