W piątkowe popołudnie, po 16 dniach podróży, do Zakopanego dotarła Wioleta Krause, która przejechała samotnie na rowerze 1442 km aby pomóc chorej Milence. Żukowianka odwiedziła zakopiański Urząd Miasta gdzie spotkała się z Wiceburmistrz Miasta Zakopane Agnieszką Nowak-Gąsienicą, która pogratulowała jej tego niezwykłego i tak szlachetnego czynu oraz wręczyła pamiątkowe upominki od miasta. 

Postanowiła pokonać w tym roku ponad 1400 km na rowerze aby zebrać pieniądze na rehabilitację i nowy wózek dla dziewczynki. W podróż pod nazwą "Rowerowo - aktywnie i zdrowo Milenka promuje gminę Żukowo" wystartowała 29 czerwca z Helu. Akcja odbywała się pod patronatem burmistrza żukowskiej gminy przy wsparciu i współpracy Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie. W ubiegłym roku Pani Wioleta pokonała 1200 kilometrów. W tym roku trasa była o ponad 200 kilometrów dłuższa i prowadziła wzdłuż zachodniej granicy Polski m.in. przez Łebę, Świnoujście, Kostrzyn, Jelenią Górę, Bielsko-Białą z metą w Zakopanem. Po drodze spotykała mieszkańców, strażaków, samorządowców, rowerzystów działaczy i wszystkim mówiła o Milence, zachęcała do pomocy, a przy tym promowała gminę Żukowo z której pochodzi.

– Nie napiszę “to by było na tyle”, bo to się dzieje cały czas – pomaganie, bo warto. Dziękuję wszystkim za każde polubienie, udostępnienie, za każde dobre słowo, gest i energię. To dzięki Wam – pisała chwilę po przyjeździe do Zakopanego, Wioleta Krause.


(MJZ)