Burmistrz Miasta Zakopane i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają w dniach 11-13 maja przedszkolaków wraz z opiekunami, uczniów szkół wraz z nauczycielami, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz mieszkańców do wzięcia udziału w akcji sadzenia rodzimych gatunków drzew i krzewów na terenie Zakopanego.

W ramach zajęć plenerowo–edukacyjnych w dniach 11-12.05.2017r. (czwartek-piątek) dzieci wraz z opiekunami otrzymają sadzonki drzew i krzewów, które przy udziale pracowników TPN posadzą na swoich terenach lub na działkach gminnych. Będzie to ciekawa lekcja na temat rodzimej górskiej przyrody. Z kolei spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe  otrzymają sadzonki drzew i krzewów w sobotę 13.05.2017 r.

Natomiast w dniu 13.05.2017 r. (sobota) od godz. 9.00 – 12.00 zapraszamy na  Dolną Rówień Krupową (za Urzędem Miasta Zakopane) wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby otrzymać sadzonki drzew i posadzić je na swoich terenach położonych w Zakopanem. Będą to przede wszystkim sadzonki jaworów i limb.Będzie można uzyskać także fachową pomoc w zakresie podstaw sadzenia drzew i krzewów oraz pielęgnacji roślin po posadzeniu. Ilość sadzonek jest ograniczona, jednakże w przypadku dużego zainteresowania będą planowane dalsze tego typu akcje już jesienią tego roku. Osoby zainteresowane sadzonkami innych rodzimych gatunków drzew i krzewów będą mogły zadeklarować chęć ich pozyskania.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi – intensywne odpady śniegu oraz niska temperatura - akcja sadzenia rodzimych gatunków drzew i krzewów na terenie Zakopanego, organizowana przez Burmistrza Miasta Zakopane wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, z planowanego terminu 21-22.04.2017r. została przełożona na 11-13.05.2017 r. (czwartek -  sobota).

(AKS)

Pliki do pobrania