Tegoroczne otwarcie sezonu letniego, 17 czerwca, odbyło się w strugach deszczu, które nie przeszkodziły jednakże zgromadzonym w wysłuchaniu ciekawych opowieści Marii Frączysty i Marcina Zubka o stroju góralskim i dobrej zabawie w rytm muzyki Hanki Rybki z Przyjaciółmi.

Wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk otworzył nie tylko sezon letni w Zakopanem, zapewniając, że jest to ostatni dzień złej pogody pod Tatrami, lecz także ciekawą wystawę "Przewodnik dla ceprów" o stroju góralskim. Zgromadzeni mogli podziwiać ponadto górali z zespołu "Giewont" prezentujących barwne stroje, którzy następnie korowodem poprowadzili gości na Plac Niepodległości, gdzie odbył się koncert Hanki Rybki z Przyjaciółmi. Zagrali: Hanka Rybka, Andrzej Jarząbek, Paweł Trebunia-Tutka, Robert Czech z synem, Leszek Szczerba i Sławomir Berny.

W drugiej częsci wieczoru odbył się koncert zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miasta na zakończenie kadencji, podczas którego zaprezentowali się młodzi wykonawcy: Zuzanna Kubowicz, Justyna Lasiak, Bogumiła Karpiel, Dominika Budzyk, Natalia Kmiecik i zespół TEH. Koncert poprowadzili Natalia Kmiecik i Aleksander Krupa.

(AP)