21 czerwca, w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród dzieciom oraz młodzieży biorącym udział w tegorocznej edycji, zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę, Programu COOL_turalny Człowiek. Do programu w minionym roku szkolnym wpłynęło 435 zgłoszeń, natomiast kompletne karty, a tym samym ukończyło go 160 uczestników.

Zadaniem biorących udział w przedsięwzięciu przedszkolaków i uczniów jest uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez rozmaite instytucje, funkcjonujące na terenie Zakopanego. Podczas ich trwania uczniowie zbierają potwierdzenia swojego udziału (przedszkolaki i uczniowie klas 1 – 3 szkół podstawowych zbierają 5 potwierdzeń, pozostali uczestnicy 10 potwierdzeń). Najaktywniejsi uczestnicy zdobywają atrakcyjne nagrody.

Wręczenie nagród odbyło się wspólnie z rozstrzygnięciem konkursy na dziecięcy plakat festiwalowy 48. MFFZG i poprzedzone było występem regionalnego zespołu dziecięcego działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 z Zakopanego "Skibowiańskie Zwyrtliki"

Nagrody w imieniu Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, wręczały Naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego Joanna Staszak oraz Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego Lidia Rosińska-Podleśny.


W V edycji nagrody główne otrzymali:

Katarzyna Bachleda – Szkoła Podstawowa nr 9, klasa 4

Jakub Łukaszczyk – Szkoła Podstawowa nr 4, klasa 1

Zofia Elankowska – Gimnazjum nr 2, klasa 1

Apolonia Lichczewska – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna, klasa 5


Wyróżnienia w kategorii przedszkoli i klas 1 - 3 ze szkół podstawowych otrzymali:

Justyna Zagórska – Szkoła Podstawowa nr 3, klasa 2

Małgorzata Zagórska – Szkoła Podstawowa nr 3, klasa 2

Jan Bachleda – Szkoła Podstawowa nr 9, klasa 0


Wyróżnienia w kategorii klas 4 - 6 ze szkół podstawowych otrzymali:

Barbara Bończyk – Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 5

Lidia Leja – Szkoła Podstawowa nr 1, klasa 5

Stanisław Bachleda – Szkoła Podstawowa nr 9, klasa 4


Wyróżnienia w kategorii gimnazja otrzymali:

Jakub Bobak – Gimnazjum nr 3, klasa 2

Katarzyna Chramiec  –  Gimnazjum nr 2, klasa 3

Natalia Tylka – Gimnazjum nr 3, klasa 2


Wyróżnienia w kategorii szkoły ponadgimnazjalne otrzymali:

Katarzyna Łukaszczyk – Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. J. Conrada, klasa 3

Sylwia Jarosz – Zasadnicza Szkoła zawodowa ZSHT, klasa 2

Anna Bończyk – Liceum Ogólnokształcące im. O. Balzera, klasa 1


Nagrodę specjalną w postaci karnetu wstępu na cały rok na wydarzenia organizowane przez Zakopiańskie Centrum Kultury przyznano Zofii Elantkowskiej z Gimnazjum nr 2.

Nagrodę specjalną dla uczestnika, który poprawienie i w najciekawszy sposób odpowiadał na pytania konkursowe zamieszczane co miesiąc w newsletterze COOL_turalnego Człowieka otrzymała Weronika Niziołek ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Nagrodę specjalną dla uczestnika, który przygotował pamiętnik z wydarzeń, w których uczestniczył podczas programu otrzymała Katarzyna Bachleda ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Nagrodę pieniężną przyznawaną za największą liczbę uczestników, która złożyła kompletne karty otrzymało Gimnazjum nr 3.

Nagrodę w postaci wycieczki w Tatry z przewodnikiem, przyznawaną za największą liczbę uczestników z kompletnymi kartami, przyznano klasie II z Gimnazjum nr 3.


(MJ)