Legendarny festiwal jazzowy już po raz dwudziesty drugi  w Tatrach!

Historia muzykowania na Kalatówkach ma już niemal 60-letnią historię. W 1959 roku wysoko w górach, z dala od szarzyzny tamtych ponurych czasów  na Kalatówkach spotkały się takie  sławy muzyki jazzowej jak Krzysztof Komeda, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, Wojciech Karolak, Andrzej Trzaskowski, Andrzej Dąbrowski czy Zbigniew Namysłowski. Wśród znamienitych gości pojawili się także Roman Polański, Barbara Kwiatkowska, Teresa Tuszyńska, Maja Wachowiak czy Sława Przybylska.

W roku 1997 szefowa Kalatówek, Marta Łukaszczyk przeglądając archiwa fotograficzne Kalatówek natknęła się na zdjęcia z Jazz Campingu sprzed lat i wraz z Małgorzatą i Zbigniewem Namysłowskimi postanowiła przywrócić muzyczne tradycje w tym niezwykłym miejscu.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest  Zbigniew Namysłowski. Tegoroczny Jazz Camping zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Swój przyjazd potwierdzili m.in.  Zbigniew Namysłowski,  Robert Majewski, Marian Pawlik, Wiesław Wysocki, Piotrek Schmidt, Jacek Namysłowski, Jerzy Bartz czy Robert Murakowski. Na imprezie zadebiutują utalentowani młodzi muzycy jazzowi z Akademii Muzycznej z Krakowa.

Impreza toczy się sprawdzonym od lat rytmem: organizatorzy zapraszają na wieczorne jam-sessions a we wtorek, 25 września - na wspólne granie jazzmanów i kapeli góralskiej. 

Początkującym fanom jazzu przypominamy, że jam session to spontaniczne występy artystów- nie ma tu ustalonej setlisty, jest za to granie w różnych konstelacjach bez komercyjnego zabarwienia gdzie przy kawiarnianych stolikach toczą się ciekawe rozmowy i każdy czuje się swobodnie. W ciągu dnia Muzycy wędrują po górach albo w pocie czoła „szlifują” repertuar na finałowy koncert galowy, który zaplanowany jest na sobotę, 29 września na godz. 20:00.

W Tatrach królują już jesienne kolory co tylko dodaje malowniczości tej niezwykłej imprezie. Fani jazzu wędrujący na Kalatówki mają szansę napotkać na swym szlaku niedźwiedzia szykującego się już do zimy a także jelenie na rykowisku.

Jak rzekł Zbigniew Namysłowski- uczestnik wszystkich Jazz Campingów- od 1959 roku- „Jazz i góry doskonale do siebie pasują”- gorąco zachęcamy  Melomanów by przekonali się o tym osobiście!

Mecenat honorowy nad imprezą sprawuje kompozytor muzyki filmowej i saksofonista- Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz.

Program

Poniedziałek 24 września 20:00 

Inauguracja XXII Jazz Campingu Kalatówki

Wstęp wolny

Wtorek 25 września 20:00

Jam session z góralami  na Kalatówkach

Wstęp wolny

Środa 26 września   20:00

Jam session na Kalatówkach

Wstęp wolny

Czwartek 27 września 20:00

Jam session na Kalatówkach

Wstęp wolny

Piątek 28 września 20:00

Jam session na Kalatówkach

Sobota 29 września 20:00

Galowy koncert finałowy na Kalatówkach

Bilety w Recepcji Hotelu Kalatówki

www.kalatowki.pl

fot. Adam Brzoza

(APM)