Zakopane - najbliżej Tatr

Remont na ulicy Szkolnej

Informujemy, że w dniu 25.10 (wtorek) rozpoczną się prace remontowe na odcinku ul. Szkolna. W związku z prowadzonymi pracami, na odcinku ulicy na którym będzie trwał remont, nastąpią utrudnienia w ruchu samochodowym. Za utrudnienia przepraszamy.

Walne Zebranie Delegatów Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” w Zakopanem

21 października w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym "Hyrny" w Zakopanem odbyła się I Sesja X Walnego Zebrania Delegatów Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Regionu Małopolskiego.

Konferencja i uroczystości upamiętniające Kurierów Tatrzańskich

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula serdecznie zaprasza na konferencję „Polscy i węgierscy bohaterowie wobec totalitaryzmów XX wieku” oraz na uroczystości upamiętniające Kurierów Tatrzańskich w dniach 28-29.10.2016 roku.

XXVI Sesja Rady Miasta Zakopane

Przewodniczący Rady Miasta Zakopane informuje, że w dniu 27 października 2016 r. (czwartek) o godz. 08.00 w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13 – sala obrad odbędzie się XXVI Sesja Rady Miasta Zakopane.

Dodatkowy termin wywozu mebli

,,TESKO” Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. informuje, że dnia 29 października 2016 odbędzie się zbiórka odpadów komunalnych wielkogabarytowych – (MEBLI) pochodzących z terenu Gminy Miasto Zakopane.

Likwidacja barszczu Sosnowskiego

Na terenie Gminy Miasto Zakopane dobiegają końca prace związane z usuwaniem roślin barszczu Sosnowskiego w 2016 roku w ramach realizacji programu: „Likwidacja barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Miasto Zakopane”. Zadanie zrealizowane zostało przy udziale pomocy finansowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

2016-10-25   czytaj więcej

XXIV Sztafetowy Bieg Niepodległości

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza do udziału w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 10 listopada 2016.

2016-10-25   czytaj więcej

Akcja "Gęsie szyje"

W Zakopanem odbyła się XX edycja Ogólnopolskich Warsztatów Architektonicznych OSSA zorganizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury. Podczas warsztatów studenci skupiając się na lokalnym temacie wykonali projekt "Gęsie szyje" dotyczący dróg na skróty i formy ucieczki od zatłoczonych głównych ulic miasta.

2016-10-25   czytaj więcej

„Myśli nieuczesane” Stanisława Jerzego Leca we wspomnieniach syna Tomasza

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zapraszają na Czwartek Literacki pt. „Myśli nieuczesane” - Stanisław Jerzy Lec we wspomnieniach syna Tomasza Leca. Spotkanie odbędzie się 27 października o godz. 18.00, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, os. Łukaszówki 4 a. Poprowadzi je redaktor Beata Zalot.

2016-10-25   czytaj więcej

Zbadaj się w mammobusie

Trwa październik – miesiąc walki z rakiem piersi. LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 8 listopada na Placu Niepodległości w Zakopanem.

2016-10-24   czytaj więcej