Zakopane - najbliżej Tatr

Koncert charytatywny Młodzieżowej Rady Miasta

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Młodzieżowa Rada Miasta Zakopane zapraszają na koncert charytatywny na rzecz pogorzelców z Gliczarowa Górnego.

Oceń budżet obywatelski

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Zakopanego na spotkanie dotyczące budżetu obywatelskiego, które odbędzie się w dniu 24 lutego (środa) o godz. 16:30 w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13. W trakcie spotkania dokonamy wspólnej oceny dotychczasowych dwóch edycji budżetu, które odbyły się w naszym mieście.

Zapraszamy do zapoznania się z Informatorem Urzędu Miasta

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy! Upłynął rok mojego urzędowania na stanowisku burmistrza Zakopanego. Uważam za ważne bieżące informowanie mieszkańców o kierunkach rozwoju naszego miasta, dokonanych inwestycjach, wprowadzonych nowościach i zmianach.

Ferie zimowe w Zakopanem

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza do rodzinnego spędzenia ferii na stokach narciarskich, lodowiskach, miejskiej sztucznie naśnieżanej górce saneczkowej i trasach biegowych na Górnej Równi Krupowej oraz do udziału w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które odbywać się będą w naszym mieście podczas ferii.

Zapraszamy do Zakopanego na koncerty gwiazd

Zima w Zakopanem upłynie nam pod znakiem dobrej muzyki i szalonej zabawy. Po pełnym wrażeń dniu spędzonym w górach i na stoku warto więc wybrać się do mieszczącego się w samym centrum miasta i zawsze tętniącego życiem klubu Le Scandale. Wystąpią tam gwiazdy polskiej sceny...

Spotkanie gmin uczestniczących w projekcie LIFE

Władze gmin uczestniczących w projekcie LIFE spotkały się z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Jackiem Krupą, aby omówić bieżącą sytuację z finansowaniem projektu. Uzgodniono, że w ciągu dwóch tygodni podjęte zostaną decyzje co do kontynuacji realizacji projektu. Przedstawiciel miasta Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Andrzej Fryźlewicz z upoważnienia Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli zadeklarował chęć realizacji projektu nawet przy braku wsparcia finansowego.

2016-02-12   czytaj więcej

200. rocznica urodzin Księdza Józefa Stolarczyka

Kustosz Sanktuarium Najświętszej Rodziny Ks. Bogusław Filipiak, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak serdecznie zapraszają na uroczystości 200. rocznicy urodzin Księdza Józefa Stolarczyka, które odbędą się w najbliższy piątek, 12 lutego oraz w niedzielę 14 lutego. 

2016-02-12   czytaj więcej

Zmiany MPZP Śródmieście Zachód

Burmistrz Miasta Zakopane informuje o zmianach Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Śródmieście Zachód dla obszaru Z2 i Prognozy Oddziaływania na Środowisko Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Śródmieście Zachód dla obszaru Z2.

2016-02-11   czytaj więcej

Konkurs na gadkę

Zapraszamy do udziału w KONKURSIE NA GADKĘ będącym jednym z wydarzeń Miesiąca Języka Ojczystego, który organizowany jest przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia, Kołem Naukowym Metodyki Polonistycznej UJ, Stowarzyszeniem Polonistów, Fundacją na rzecz Muzeum Języka Polskiego i Towarzystwem Miłośników Języka Polskiego.

2016-02-11   czytaj więcej

Wystawa zdjęć promujących olimpiady specjalne

Zapraszamy w niedzielę, 14 lutego, o godz. 15.00 do Parku Miejskiego im. Józefa Piłsudskiego na otwarcie wystawy zdjęć promujących olimpiady specjalne i IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane 2016.

2016-02-10   czytaj więcej