Zakopane - najbliżej Tatr

Inspirowane Górami 2016

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na 5. Festiwal Inspirowane Górami im. Macieja Berbeki "Grań" w dniach 13-15 października 2016.

Reaktywacja kultowego przeglądu filmów o sztuce w Zakopanem

Przez ponad trzydzieści lat pod Giewontem spotykali się nie tylko twórcy filmów o sztuce, ale również krytycy, historycy, malarze, rzeźbiarze, graficy i ludzie nie związani ze sztuką. Przyjeżdżali, by porozmawiać o sztuce. W tym roku już od 29 września do 1 października w Zakopanem, w...

Program "Na zakopiańskim szlaku wydarzeń"

Zachęcamy do oglądania stałej pozycji programowej na ogólnopolskiej antenie TVP3 „Na zakopiańskim szlaku wydarzeń” - w jesiennej ramówce w niedziele o godz. 11.45.

XXV Sesja Rady Miasta Zakopane

Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz informuje, że w dniu 29 września 2016 r. (czwartek) o godz. 8.00 w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13– sala obrad odbędzie się XXV Sesja Rady Miasta Zakopane.

Jedyne nocne zawody rowerowe w Zakopanem

Najszybsi rowerzyści zjazdowi w Polsce zmierzą się po raz dziesiąty… po ciemku! 23 i 24 września, przy świetle czołówek będą pędzić pomiędzy drzewami na kultowym stoku Harenda.

Przypominamy o obowiązku utrzymania zjazdu z drogi publicznej

W związku z licznymi interwencjami telefonicznymi związanymi z utrzymaniem zjazdów z dróg publicznych uprzejmie przypominamy, że obowiązek utrzymania zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, nakłada na właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi przepis art. 30 ustawy o drogach publicznych (Dz. U. z 2016 poz. 1440). Utrzymanie zjazdu polega na wykonywaniu robót konserwacyjnych, porządkowych i innych zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa i wygody ruchu, w tym również odśnieżanie i...

2016-09-23   czytaj więcej

Tadeusz Kantor i Maria Stangret–Kantor w Zakopanem

Stulecie Tadeusza Kantora w roku 2015 zaowocowało licznymi wydarzeniami w kraju i zagranicą, których pozytywne następstwa trwają do dziś. Dzieło autora Umarłej klasy budzi niesłabnące zainteresowanie specjalistów i publiczności. W tym czasie ożywiło się również zainteresowanie twórczością Marii Stangret-Kantor, żony artysty, malarki i aktorki Teatru Cricot 2.

2016-09-23   czytaj więcej

Henryk Sienkiewicz pisarz na każde czasy?

7 października 2016 roku o godzinie 17.00 w Jasnym Pałacu, ul. Tetmajera 24, odbędzie się sympozjum "Henryk Sienkiewicz pisarz na każde czasy?".

2016-09-23   czytaj więcej

Projekt Zostań Podhalańskim Przedsiębiorcą

WEŹ 23 000 zł na działalność gospodarczą i ZOSTAŃ PODHALAŃSKIM PRZEDSIĘBIORCĄ! Wszystkich zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej zapraszamy do biura Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Rozpoczęliśmy I nabór wniosków do projektu Zostań Podhalańskim Przedsiębiorcą. Dla każdego kto kwalifikuje się do projektu czeka bezzwrotne wsparcie finansowe w wysokości do 23 000 zł, wsparcie w formieszkoleń i doradztwa oraz nasza fachowa pomoc.

2016-09-22   czytaj więcej

Koncert muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry Krzesimira Dębskiego

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Zakopiańskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają w dniu 1 października /sobota/ o godz. 19.00 do Kina Sokół na koncert muzyki  filmowej w wykonaniu Krzesimira Dębskiego z zespołem String Connection. Wydarzenie to zamyka tegoroczny Przegląd Filmów o Sztuce – Zakopane 2016.

2016-09-22   czytaj więcej