Zakopane - najbliżej Tatr

Rozpoczęcie sezonu letniego w Zakopanem

Miniony weekend upłynął w Zakopanem pod hasłem rozpoczęcia sezonu letniego pod Tatrami. Pogoda była prawdziwie wakacyjna, dzięki czemu humory i goście dopisali. Na Dolnej Równi Krupowej, spośród wielu przygotowanych atrakcji, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Oficjalnego otwarcia lata, tuż przed koncertem zespołu HEY, dokonali...

Zakopane najpiękniejszym miastem Tour de Pologne

Podczas tegorocznych wakacji w Zakopanem na pewno nie zabraknie kolarskich atrakcji. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów przebywających pod Tatrami w dniach 16 i 19 lipca do wspólnej zabawy i dopingowania zawodników Tour de Pologne na trasach naszego miasta.

Park kulturowy obszaru ulicy Krupówki - praktyczne informacje

Po co nam park kulturowy? Krupówki – niegdyś szlak pasterski łączący góralską osadę z kuźnickimi hutami, dziś jedna najpopularniejszych ulic w Polsce. W jej obrębie kształtowało się centrum Zakopanego, tutaj powstawały najważniejsze obiekty, najpierw chałupy i zagrody, później domy letniskowe, pensjonaty, pierwszy hotel, szkoła, bank,...

Czyste Tatry 2016

W dniach 1-2 lipca wolontariusze z całej Polski zbiorą się w Zakopanem podczas 5. edycji akcji Czyste Tatry. Wspólnie z ambasadorami i organizatorami akcji wyruszą na tatrzańskie szlaki, by posprzątać to co zostawili po sobie inni. W wielkim finale, dla wszystkich miłośników czystych Tatr, zagra zespół Piersi!

2016-06-28   czytaj więcej

Zaproś kominiarza

Krajowa Izba Kominiarzy Oddział w Tarnowie przystąpiła do akcji „Zaproś Kominiarza” zainicjowanej w marcu 2016 podczas Forum Wentylacja w Warszawie. Kominiarz tylko wtedy może przynieść szczęście, jeżeli zostanie zaproszony do domu, mieszkania, wyczyści oraz sprawdzi przewody kominowe.

2016-06-28   czytaj więcej

Światy Jana Kasprowicza

W dniach 25 – 27 czerwca w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie odbyła się konferencja naukowa „Światy Jana Kasprowicza. W 90-lecie śmierci Poety i 100-lecie wydania Księgi Ubogich” zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.

2016-06-28   czytaj więcej

Uwaga, znaleziono psa

Urząd Miasta Zakopane poszukuje właściciela psa znalezionego dziś na osiedlu Hrube Niżne. Informacji udziela Straż Miejska pod nr tel. 18 20 20 478.

2016-06-28   czytaj więcej

Nagrody dla zakopiańskich dudziarzy

Dudziarze z zakopiańskiej „Jutrzenki” zdobyli dwie główne nagrody na jubileuszowym 50-tym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

2016-06-28   czytaj więcej