Zakopane - najbliżej Tatr

Walne Zebranie Delegatów Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” w Zakopanem

21 października w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym "Hyrny" w Zakopanem odbyła się I Sesja X Walnego Zebrania Delegatów Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Regionu Małopolskiego.

I Konferencja Młodzieżowych Rad Miast

18 października w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się I Konferencja Młodzieżowych Rad Miast “Czy i komu potrzebne są Młodzieżowe Rady Miasta?”. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Zakopane: Kamil Nowak - przewodniczący, Justyna Lasiak - wiceprzewodnicząca i Natalia Kmiecik –...

Konferencja i uroczystości upamiętniające Kurierów Tatrzańskich

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula serdecznie zaprasza na konferencję „Polscy i węgierscy bohaterowie wobec totalitaryzmów XX wieku” oraz na uroczystości upamiętniające Kurierów Tatrzańskich w dniach 28-29.10.2016 roku.

XXVI Sesja Rady Miasta Zakopane

Przewodniczący Rady Miasta Zakopane informuje, że w dniu 27 października 2016 r. (czwartek) o godz. 08.00 w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13 – sala obrad odbędzie się XXVI Sesja Rady Miasta Zakopane.

Dodatkowy termin wywozu mebli

,,TESKO” Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. informuje, że dnia 29 października 2016 odbędzie się zbiórka odpadów komunalnych wielkogabarytowych – (MEBLI) pochodzących z terenu Gminy Miasto Zakopane.

Pokaz mody słowiańskiej

W niedzielę 23 października 2016 roku o godz. 11.00 na Placu Niepodległości w Zakopanem odbędzie się pokaz mody słowiańskiej, zorganizowany przez uczestników projektu „To, co nas łączy, a nie dzieli, czyli polsko-ukraińskie twórcze spotkania”. Projekt realizują uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Józefa Wybickiego w Szczecinie oraz Szkoły Średniej nr 10 im. Marii Magdaleny we Lwowie.

2016-10-21   czytaj więcej

35 lat Stowarzyszenia Przyjaźni Zakopane Olcza

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula 16 października wziął udział w uroczystościach obchodów Jubileuszu 35-lecia Stowarzyszenia Przyjaźni Zakopane Olcza w Blanzy we Francji.

2016-10-21   czytaj więcej

Zmiany cen biletów ulgowych w Komunikacji Miejskiej!

Uprzejmie informujemy iż od dnia 21.10.2016 r. obowiązuje nowa taryfa dotycząca biletów ulgowych. Nie ma już biletów w cenie 2 zł. Wszyscy, którzy korzystali z ulgi gminnej, a więc dzieci w wieku od 4 do 7 lat oraz młodzież ucząca się do ukończenia 21 roku życia, od dzisiaj kupują bilet taniej, czyli za 1,50 zł. 

2016-10-21   czytaj więcej

MPZP Polana Szymoszkowa

Burmistrz Miasta Zakopane informuje o wyłożeniu do wglądu projektu zmiany MPZP Polana Szymoszkowa. Szczegóły w załącznikach.

2016-10-20   czytaj więcej

Straż Miejska kontroluje piece

Straż Miejska w Zakopanem rozpoczęła przeprowadzanie kontroli nieruchomości w zakresie spalania odpadów w paleniskach domowych pieców i kotłów grzewczych. Badane są piece, w których zachodzi podejrzenie o spalanie śmieci, gdy z komina wydobywa się dym o charakterystycznej barwie lub zapachu. Straż Miejska może badać paleniska na podstawie nadanych przez burmistrza uprawnień, pozwalających kontrolować prywatne posesje celem wyeliminowania przypadków spalania odpadów.

2016-10-20   czytaj więcej