Zakopane - najbliżej Tatr

Prezydent Andrzej Duda na Dudaskim Tłustym Czwartku

Zakopiański koncert „Dudaski Tłusty Czwartek” miał wyjątkowych gości. Swoją obecnością zaszczycił go Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką. Już przed wejściem do Zakopiańskiego Centrum Edukacji oraz na widowni Prezydencką Parę witali przedstawiciele władz miasta i powiatu, mieszkańcy Zakopanego, górale, muzykanci, dzieci z zespołu regionalnego...

Zapraszamy do zapoznania się z Informatorem Urzędu Miasta

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy!Upłynął rok mojego urzędowania na stanowisku burmistrza Zakopanego. Uważam za ważne bieżące informowanie mieszkańców o kierunkach rozwoju naszego miasta, dokonanych inwestycjach, wprowadzonych nowościach i zmianach.

Ferie zimowe w Zakopanem

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza do rodzinnego spędzenia ferii na stokach narciarskich, lodowiskach, miejskiej sztucznie naśnieżanej górce saneczkowej i trasach biegowych na Górnej Równi Krupowej oraz do udziału w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które odbywać się będą w naszym mieście podczas ferii.

Zapraszamy do Zakopanego na koncerty gwiazd

Zima w Zakopanem upłynie nam pod znakiem dobrej muzyki i szalonej zabawy. Po pełnym wrażeń dniu spędzonym w górach i na stoku warto więc wybrać się do mieszczącego się w samym centrum miasta i zawsze tętniącego życiem klubu Le Scandale. Wystąpią tam gwiazdy polskiej sceny...

No ski, no fun w Kinie Górskim

Narciarskie wyczyny Andrzeja Bargiela w Himalajach i Karakorum budzą zrozumiały podziw. Realizując projekt Hic Sunt Leones, w ramach którego dokonuje zjazdów na nartach z najwyższych gór świata, Andrzej promuje ski alpinizm jako nową formę zdobywania gór. Ale gdzie zaczęła się jego narciarska droga? O tym jak narodziła się pasja będzie można się dowiedzieć w najbliższy czwartek na spotkaniu z cyklu KINO GÓRSKIE W MUZEUM TATRZAŃSKIM.

2016-02-08   czytaj więcej

Stanisław Barabasz - pierwszy polski narciarz

Muzeum Tatrzańskie i Tatrzański Park Narodowy serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie narciarskie związane z wystawą „Magia nart – czaspionierów. Narciarstwo polskie do 1914 r.” O pierwszym polskim narciarzu – Stanisławie Barabaszu opowie Wojciech Szatkowski.

2016-02-08   czytaj więcej

Dwa wernisaże w Miejskiej Galerii Sztuki

W sobotę 6 lutego w Miejskiej Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego odbyły się wernisaże dwóch wystaw: Milana Sokola „Recyklizacja 2012-2015” oraz Tomasza Sobeckiego „Witkacy - ku chwale i na przekór”.

2016-02-08   czytaj więcej

Oceń budżet obywatelski

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Zakopanego na spotkanie dotyczące budżetu obywatelskiego, które odbędzie się w dniu 24 lutego (środa) o godz. 16:30 w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13. W trakcie spotkania dokonamy wspólnej oceny dotychczasowych dwóch edycji budżetu, które odbyły się w naszym mieście.

2016-02-08   czytaj więcej

200. rocznica urodzin Księdza Józefa Stolarczyka

Kustosz Sanktuarium Najświętszej Rodziny Ks. Bogusław Filipiak, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak serdecznie zapraszają na uroczystości 200. rocznicy urodzin Księdza Józefa Stolarczyka, które odbędą się w najbliższy piątek, 12 lutego oraz w niedzielę 14 lutego. 

2016-02-08   czytaj więcej