Zakopane - najbliżej Tatr

Jazz Camping Kalatówki 2016

Już niedługo jazz zawita w Tatry. Zbliża się dwudziesta edycja legendarnego festiwalu Jazz Camping Kalatówki. Program tegorocznego, jubileuszowego jazzu jest niezwykle atrakcyjny: poza wieczornymi jam sessions, tradycyjnym i bardzo lubianym przez kalatówkową publikę wieczorem muzykowania jazzmanów z góralami (w tym roku już we wtorek!), organizatorzy...

Jubileusz OSP Olcza

W niedzielę, 25 września, Ochotnicza Straż Pożarna na Olczy świętowała jubileusz 95-lecia. Z tej okazji strażacy otrzymali nowy samochód sfinansowany ze środków Miasta Zakopane. W uroczystościach wziął udział burmistrz Leszek Dorula, który został odznaczony medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

Inspirowane Górami 2016

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na 5. Festiwal Inspirowane Górami im. Macieja Berbeki "Grań" w dniach 13-15 października 2016.

Reaktywacja kultowego przeglądu filmów o sztuce w Zakopanem

Przez ponad trzydzieści lat pod Giewontem spotykali się nie tylko twórcy filmów o sztuce, ale również krytycy, historycy, malarze, rzeźbiarze, graficy i ludzie nie związani ze sztuką. Przyjeżdżali, by porozmawiać o sztuce. W tym roku już od 29 września do 1 października w Zakopanem, w...

XXV Sesja Rady Miasta Zakopane

Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz informuje, że w dniu 29 września 2016 r. (czwartek) o godz. 8.00 w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13– sala obrad odbędzie się XXV Sesja Rady Miasta Zakopane.

II Bieg Kurierów Tatrzańskich

W 100 lecie urodzin Komendanta Kurierów Tatrzańskich prof. W. Felczaka i kurierów: W. Galicy, J. Gąsienicy Krętego, B. Przybylskiegoi W. Szyca, którzy przez lata okupacji przez tatrzańskie granie przenosili meldunki i przeprowadzali ludzi, odbywa się impreza biegowa, która prócz promocji kultury fizycznej, ma przybliżyć mieszkańcom naszego miasta, Podhala oraz gościom, odchodzące w zapomnienie wojenne karty naszej historii. Aby przetrwała pamięć tamtych dni, należy przypominać wydarzenia i losy ludzi, którzy oddali...

2016-09-28   czytaj więcej

Angielski w Bibliotece

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem zapraszają dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne lekcje języka angielskiego.

2016-09-28   czytaj więcej

Migamy razem!

Polska Rada Języka Migowego, z inicjatywy środowiska osób głuchych i niedosłyszących opracowała plakat „Migajmy razem!” dotyczący stosowania Polskiego Języka Migowego. Inicjatywa ta zapewne przyczyni się do rozpowszechnienia wiedzy nt. języka migowego i ułatwi osobom głuchym i niedosłyszącym funkcjonowanie w społeczeństwie.

2016-09-28   czytaj więcej

Ostatnia „polska” Nagroda Nobla ma już 20 lat

W tym roku minie 20 lat od dnia, kiedy Wisława Szymborska otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za „poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi ukazać się we fragmentach ludzkiej rzeczywistości”.

2016-09-27   czytaj więcej

Dzieci powitały jesień

Dzieci z przedszkola "Kubuś Puchaty" odwiedziły dziś Urząd Miasta, aby wraz z pracownikami Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu przywitać piękną zakopiańską jesień.

2016-09-27   czytaj więcej