Zakopane - najbliżej Tatr

IRA i Zakopower zagrają na Gubałówce

„Boso” na piaszczystej plaży na Gubałówce! Już w najbliższy weekend na najwyżej położonej scenie w Polsce zagrają kolejne gwiazdy polskiej muzyki. Na festiwalu Hej Fest 23 lipca wystąpi IRA, a 24 lipca odbędzie się koncert Zakopower. Widok na panoramę Tatr oraz piaszczysta plaża będą stanowiły...

XXIV Sesja Rady Miasta Zakopane

Przewodniczący Rady Miasta Zakopane Grzegorz Jóźkiewicz informuje, że w dniu 29 lipca 2016 r. (piątek) o godz. 8.00 w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13– sala obrad odbędzie się XXIV Sesja Rady Miasta Zakopane.

Światowe Dni Młodzieży śladami Jana Pawła II

Burmistrz Miasta Zakopane w dniach 29 lipca do 3 sierpnia serdecznie zaprasza na wydarzenia Światowych Dni Młodzieży do Zakopanego. Dla osób, które nie będą mogły wybrać się do Krakowa, miasto przygotowuje wspólne oglądanie i przeżywanie transmisji nabożeństw i spotkań z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Natomiast...

Dni Muzyki Karola Szymanowskiego

Zapraszamy na 39. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego, które odbywać się będą w Zakopanem w dniach 23 – 31 lipca. O niepowtarzalnym, indywidualnym charakterze Festiwalu decyduje połączenie muzyki klasycznej z autentyczną muzyką podhalańską, która była źródłem inspiracji Karola Szymanowskiego z ostatnim okresie jego twórczości. 11 wydarzeń...

XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na XVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W lipcu i sierpniu do Zakopanego przyjadą muzycy pochodzący z różnych krajów, reprezentujący różne pokolenia, grający na organach, ale też innych instrumentach, a także wokaliści. Niezmiernie ciekawie zapowiada się repertuar...

Błyska się nad Tatrami

23 lipca zapraszamy do amfiteatru w Parku Miejskim, gdzie o godzinie 20:00 odbędzie się premiera widowiska „BŁYSKA SIĘ NAD TATRAMI” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli.  Po czterech latach do Zakopanego powraca w nowej formule Zakopiańskie Lato Teatralne. Teatr Vis a vis przygotował dla Państwa dwa kameralne widowiska muzyczno-taneczne inspirowane poezją Jana Kasprowicza. Jest to swoisty hołd dla tego wybitnego poety z okazji 90-tej rocznicy jego śmierci.

2016-07-23   czytaj więcej

Zakopane jako pierwsze przywita Papieża Franciszka

27 lipca polski polarnik i podróżnik Marek Kamiński pragnie w sposób symboliczny przywitać Ojca Świętego Franciszka ze szczytu polskich gór – z Giewontu, wnosząc na niego flagę Światowych Dni Młodzieży oraz kamienne tablice projektu muzycznego Decalogue. Jest to kolejny akcent, poprzez który Zakopane włącza się w przeżywanie spotkania Papieża z młodymi ludźmi z całego świata.

2016-07-22   czytaj więcej

Zapraszamy na akrobatyczne występy

W Zakopanem przebywa grupa cyrkowa "Czerwone Nosy" z miasta partnerskiego Saint-Die-des-Vosges we Francji, która trenuje z zakopiańską grupą akrobatyczną Akrodance działającą przy Gimnazjum nr 1, a efekty wspólnych treningów można było oglądać we wtorek i środę w Parku Miejskim, a także przy redakcji letniej Gazety Krakowskiej pod Gubałówką. 

2016-07-22   czytaj więcej

Szukamy następców medalistów zimowych igrzysk olimpijskich

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem ogłasza dodatkowy nabór do klasy czwartej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego na rok szkolny 2016/2017.

2016-07-22   czytaj więcej

Muzyka czterech kontynentów

W sobotę 23 lipca miłośnicy muzyki organowej i kameralnej powinni odwiedzić Sanktuarium Maki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. O godz. 20.00 rozpocznie się koncert, podczas którego nastąpi rzadka okazja posłuchania w Zakopanem instrumentu o egzotycznym rodowodzie, jakim jest marimba. A także muzyki organowej oraz kompozytorów, których nazwiska pojawiają się niezbyt często w polskich salach koncertowych.

2016-07-21   czytaj więcej