Zakopane - najbliżej Tatr

Rozpoczęcie sezonu letniego w Zakopanem

Miniony weekend upłynął w Zakopanem pod hasłem rozpoczęcia sezonu letniego pod Tatrami. Pogoda była prawdziwie wakacyjna, dzięki czemu humory i goście dopisali. Na Dolnej Równi Krupowej, spośród wielu przygotowanych atrakcji, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Oficjalnego otwarcia lata, tuż przed koncertem zespołu HEY, dokonali...

Zakopane najpiękniejszym miastem Tour de Pologne

Podczas tegorocznych wakacji w Zakopanem na pewno nie zabraknie kolarskich atrakcji. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów przebywających pod Tatrami w dniach 16 i 19 lipca do wspólnej zabawy i dopingowania zawodników Tour de Pologne na trasach naszego miasta.

Park kulturowy obszaru ulicy Krupówki - praktyczne informacje

Po co nam park kulturowy? Krupówki – niegdyś szlak pasterski łączący góralską osadę z kuźnickimi hutami, dziś jedna najpopularniejszych ulic w Polsce. W jej obrębie kształtowało się centrum Zakopanego, tutaj powstawały najważniejsze obiekty, najpierw chałupy i zagrody, później domy letniskowe, pensjonaty, pierwszy hotel, szkoła, bank,...

Powrót do Zakopanego

Pod takim właśnie tytułem otwarto w Saint-Die-des-Vosges wystawę prezentującą dorobek artystów francuskich, którzy w zeszłym roku pokazywali swoje prace w Miejskiej Galerii Sztuki w związku z jubileuszem 25-lecia partnerstwa naszych miast. 

2016-06-27   czytaj więcej

Rozpoczął się Hej Fest w Zakopanem

Choć w niemal całym kraju było burzowo, w Zakopanem pogoda i publiczność dopisały. Grupa Hey zagrała ponad godzinny koncert, otwierając festiwal Hej Fest i sezon letni w mieście. - Dziękujemy, że mogliśmy wystąpić jako pierwsi! Ale ci, co będą grali na Gubałówce to są dopiero farciarze. Każdy chciałby zajść tak wysoko! – powiedziała do publiczności na zakończenie koncertu Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu.

2016-06-27   czytaj więcej

Promocja książki "Magia nart"

W najbliższy czwartek (30 czerwca) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza odbędzie się promocja książki „Magia nart” autorstwa Beaty Słamy i Wojciecha Szatkowskiego. 

2016-06-27   czytaj więcej

Poznaj bohaterów rowerowego festiwalu Joy Ride Zako Days

2 letni uczestnik zawodów dla dzieci, handbiker przejeżdżający 13’ście kilometrów i 5’cio letni uczestnik masy krytycznej – miniony weekend wypełniony był nie tylko emocjami piłkarskimi, ale i rowerowymi! 

2016-06-27   czytaj więcej

Promocja książki "Długa droga do domu"

W szkolnym kinie Loch Cinema Gimnazjum nr 1 w Zakopanem miało miejsce niezwykłe wydarzenie, profesjonalna promocja książki autorstwa Natalii Czerniak, Dominiki Migiel, Klaudii Budzyk, Joli Patyrak i Kasi Gierat pt. Długa droga do domu".  

2016-06-27   czytaj więcej