Zakopane - najbliżej Tatr

Stypendia Burmistrza Miasta Zakopane przyznane

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta trzydziestu uczniów zakopiańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych zostało nagrodzonych za wyniki w nauce w II półroczu roku szkolnego 2015/2016. Oprócz przyznanego Stypendium Burmistrza Miasta Zakopane otrzymali także pamiątkowe dyplomy i statuetki. Były także podziękowania i gratulacje dla rodziców i nauczycieli.

Pierwszy Certyfikat dla obiektu dostosowanego do zasad Parku Kulturowego

Dziś, podczas XXV Sesji Rady Miasta Zakopane, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Jóźkiewiczem, uroczyście wręczyli pierwszy Certyfikat dla obiektu dostosowanego do zasad Parku Kulturowego obszaru Ulicy Krupówki. Certyfikat z numerem 1 otrzymał Salon "Mohito" Zakopane, ul. Krupówki 45, należący...

Jazz Camping Kalatówki 2016

Już niedługo jazz zawita w Tatry. Zbliża się dwudziesta edycja legendarnego festiwalu Jazz Camping Kalatówki. Program tegorocznego, jubileuszowego jazzu jest niezwykle atrakcyjny: poza wieczornymi jam sessions, tradycyjnym i bardzo lubianym przez kalatówkową publikę wieczorem muzykowania jazzmanów z góralami (w tym roku już we wtorek!), organizatorzy...

Inspirowane Górami 2016

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na 5. Festiwal Inspirowane Górami im. Macieja Berbeki "Grań" w dniach 13-15 października 2016.

Reaktywacja kultowego przeglądu filmów o sztuce w Zakopanem

Przez ponad trzydzieści lat pod Giewontem spotykali się nie tylko twórcy filmów o sztuce, ale również krytycy, historycy, malarze, rzeźbiarze, graficy i ludzie nie związani ze sztuką. Przyjeżdżali, by porozmawiać o sztuce. W tym roku już od 29 września do 1 października w Zakopanem, w...

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się 2977 szkół!  Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zakopanem odwiedzili Urząd Miasta Zakopane aby w ramach akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród pracowników Urzędu. Akcja ma na celu przede wszystkim pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko...

2016-09-30   czytaj więcej

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

„Galeria Jednego Autora” w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury zaprasza na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, które odbędzie się 30 września o godz. 19.00 w DW „Jasny Pałac”, ul. Tetmajera 24.

2016-09-30   czytaj więcej

Projekt „Od bierności do aktywności”

Projekt pt. „Od Bierności do Aktywności" uzyskał dofinansowanie na realizację działań aktywizacyjnych dla osób poszukujących pracy, w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 - 2020.   Wyjdź „Od bierności do aktywności” - bezpłatnie znajdziemy dla ciebie pracę, umożliwimy ci zdobyć doświadczenie zawodowe, wyposażymy cię w kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców.

2016-09-30   czytaj więcej

Trwa Przeglądu Filmów o Sztuce

29 września o godz. 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbyła się inauguracja reaktywowanego w tym roku legendarnego Przeglądu Filmów o Sztuce. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher wraz Zastępcą Dyrektora ds. Artystycznych Lidią Rosińską.

2016-09-30   czytaj więcej

Jesień z Teatrem VIS a VIS

Zakopiańska Scena Teatru „Vis à Vis”, działająca pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, w październiku i listopadzie zaprasza na kolejne spektakle.

2016-09-30   czytaj więcej