Zakopane - najbliżej Tatr

225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zakopanem obchodzona była bardzo uroczyście. Tradycyjnie na zaproszenie Burmistrza oraz Rady Miasta Zakopane mieszkańcy, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz samorządowych, szkół, stowarzyszeń i instytucji zebrali się pod Drzewem Wolności zasadzonym 11 listopada 1918r.

Zakopiańska majówka pod znakiem jazzu

Podczas zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę festiwalu Wiosna Jazzowa Zakopane na pięć dni we władanie przejęli jazzmani, którzy otrzymali symboliczne klucze do miasta. Na kilku scenach występowali znakomici artyści - laureaci corocznego plebiscytu czytelników miesięcznika „Jazz Forum”, goście ze Stanów Zjednoczonych, z Estonii...

Nowy Informator Miejski ZAKOPANE.PL

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa o powstaniu nowego miesięcznika Zakopane.pl. Pierwszy, majowy numer miejskiego informatora jest już dostępny. Jest on zaproszeniem do aktywnego i ciekawego spędzania czasu pod Tatrami, zarówno przez mieszkańców Zakopanego, jak i licznie przybywających pod Tatry turystów.

Zakopane 2.0. Miasto wszechstronne

Władze Zakopanego zdecydowały się na nowatorskie podejście do opracowywania dokumentów strategicznych. W mieście właśnie rozpoczynają się równoległe prace nad strategią rozwoju miasta oraz programem rewitalizacji, a wszystko to pod wspólnym hasłem: „Zakopane 2.0. Miasto wszechstronne”. W obydwu przypadkach kluczową rolę odegrają spotkania z mieszkańcami.

XI Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza młodzież z całej Polski do udziału w XI Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...” w dniach 19-22 maja 2016 r.

10. Rocznica nadania Gimnazjum nr 1 imienia Olgi i Andrzeja Małkowskich

Dyrekcja Gimnazjum Nr 1 zaprasza na obchody 10. rocznicy nadania Gimnazjum imienia Olgi i Andrzeja Małkowskich, które odbędą się 6 maja 2016.

2016-05-05   czytaj więcej

Pozostały wolne duchem

W kinie Sokół, 4 maja, odbył się drugi koncert pamięci ofiar obozu w Ravensbrück "Siła miłości", który wyreżyserował i poprowadził Andrzej Róg. Patronat honorowy nad koncertem objęli: starosta tatrzański Piotr Bąk, burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, prezes IPN Łukasz Kamiński i prof. Wanda Półtawska.

2016-05-05   czytaj więcej

Alistair Wightman oraz Mariusz Kwiecień w Atmie

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, serdecznie zaprasza na uroczystość wręczenia nagród Fundacji im. Karola Szymanowskiego, która odbędzie się 10 maja (wtorek), godz. 16:00, ul. Kasprusie 19.  Laureatami nagrody są: Alistair Wightman oraz Mariusz Kwiecień.

2016-05-05   czytaj więcej

I Zakopiańska Mila Konstytucyjna

Dla uczczenie 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja na stadionie lekkoatletycznym COS w Zakopanem rozegrane zostały zawody na dystansie 1 mili. W zawodach zorganizowanych przez MOSiR Zakopane wystartowało 85 biegaczek i biegaczy. Najlepsze czasy uzyskali Patrycja Karciarz z UKS Dwójka Biały Dunajec oraz Grzegorz Opiał z Wiśniowej.

2016-05-04   czytaj więcej

Bezpłatne konsultacje neurologopedyczno-psychologiczne dla osób jąkających

Klinika Leczenia Jąkania zaprasza na spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o jąkaniu”, w ramach którego podejmowany jest  problem jąkania oraz prowadzona jest  bezpłatna konsultacja neurologopedyczno- psychologiczna dla osób jąkających. Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla każdego uczestnika. Tym razem  tematem spotkania będą „Potrzeby edukacyjne dziecka jąkającego”.

2016-05-04   czytaj więcej