Zakopane - najbliżej Tatr

"Dudaski Tłusty Czwartek" z Parą Prezydencką

Zakończenie karnawału w Zakopanem tradycyjnie świętowane było przy dźwiękach dudziarskiej muzyki. Gośćmi koncertu „Dudaski Tłusty Czwartek” był Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Duda. Parę Prezydencką w Zakopiańskim Centrum Edukacji gorąco witały władze miasta na czele z Burmistrzem Leszkiem Dorulą, samorządowcy z Podhala,...

Wielki Finał Pucharu Zakopanego 25 lutego na Harendzie

Wszystkich pasjonatów "białego szaleństwa" zapraszamy do udziału w ostatnich zawodach tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, które odbędą się 25 lutego na jednym z najbardziej stromych zakopiańskich stoków jakim jest Harenda, goszcząca tej zimy Puchar Europy w Slalomie Mężczyzn. Zawody na Harendzie...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane wraz z młodzieżą z zakopiańskich szkół w dniu 1 marca 2017 zapraszają Gości i Mieszkańców Zakopanego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Moc atrakcji na koniec ferii

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza do rodzinnego spędzania ferii na stokach narciarskich, trasach biegowych, lodowiskach oraz podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych. Choć ferie zimowe zbliżają się już do końca, jeszcze tylko nieco ponad tydzień odpoczynku mają województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie, w Zakopanem...

Szukamy właściciela psa

W poniedziałek (20 lutego) przed południem, na ul. Bachledy w Zakopanem został znaleziony piesek z czerwoną obrożą. Właściciel lub osoby, które go rozpoznają, proszone są o kontakt tel.: 509772529.

2017-02-23   czytaj więcej

Bezpłatne badania w kierunku jaskry

W ramach Światowego Tygodnia Jaskry pani dr Małgorzata Papież zaprasza mieszkańców Miasta Zakopane na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku jaskry.

2017-02-23   czytaj więcej

XXII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych

W dniach od 28 lutego do 4 marca 2017 roku odbędą się XXII Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych. Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych to największa tego typu impreza szkół niepublicznych organizowana nie przez związek sportowy, a przez stowarzyszenie. Organizatorem Igrzysk jest Samodzielne Koło Terenowe nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego prowadzące Zespół Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO w Zakopanem.

2017-02-22   czytaj więcej

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuraturami oraz organizacjami pozarządowymi, organizuje wzorem lat ubiegłych: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w dniach od 20 do 26 lutego 2017 roku. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W czasie trwania akcji (w dniach od 20 do 24 lutego 2017 r.) w siedzibie Sądu Rejonowego w Zakopanem będą udzielane porady osobom pokrzywdzonym i potrzebującym.

2017-02-22   czytaj więcej

III Zakopiański Duathlon Zimowy

W niedzielę 5 marca o godzinie 10.00 zapraszamy na III Zakopiański Duathlon Zimowy - 5 km do pokonania na nartach biegowych stylem klasycznym i 5 km bieg przełajowy.

2017-02-21   czytaj więcej