Zakopane - najbliżej Tatr

Oceń budżet obywatelski

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Zakopanego na spotkanie dotyczące budżetu obywatelskiego, które odbędzie się w dniu 24 lutego (środa) o godz. 16:30 w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13. W trakcie spotkania dokonamy wspólnej oceny dotychczasowych dwóch edycji budżetu, które odbyły się w naszym mieście.

Prezydent Andrzej Duda na Dudaskim Tłustym Czwartku

Zakopiański koncert „Dudaski Tłusty Czwartek” miał wyjątkowych gości. Swoją obecnością zaszczycił go Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką. Już przed wejściem do Zakopiańskiego Centrum Edukacji oraz na widowni Prezydencką Parę witali przedstawiciele władz miasta i powiatu, mieszkańcy Zakopanego, górale, muzykanci, dzieci z zespołu regionalnego...

Zapraszamy do zapoznania się z Informatorem Urzędu Miasta

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy!Upłynął rok mojego urzędowania na stanowisku burmistrza Zakopanego. Uważam za ważne bieżące informowanie mieszkańców o kierunkach rozwoju naszego miasta, dokonanych inwestycjach, wprowadzonych nowościach i zmianach.

Ferie zimowe w Zakopanem

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza do rodzinnego spędzenia ferii na stokach narciarskich, lodowiskach, miejskiej sztucznie naśnieżanej górce saneczkowej i trasach biegowych na Górnej Równi Krupowej oraz do udziału w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które odbywać się będą w naszym mieście podczas ferii.

Zapraszamy do Zakopanego na koncerty gwiazd

Zima w Zakopanem upłynie nam pod znakiem dobrej muzyki i szalonej zabawy. Po pełnym wrażeń dniu spędzonym w górach i na stoku warto więc wybrać się do mieszczącego się w samym centrum miasta i zawsze tętniącego życiem klubu Le Scandale. Wystąpią tam gwiazdy polskiej sceny...

Ostrzeżenie o silnym wietrze

Burmistrz Miasta Zakopane apeluje do mieszkańców i turystów przebywających na terenie Zakopanego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w godzinach wieczornych oraz nocnych, a także parkowanie pojazdów w bezpiecznej odległości od drzew, w związku z silnym wiatrem halnym i ostrzeżeniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

2016-02-09   czytaj więcej

Zakochana Gubałówka

W sobotę 13 lutego na wszystkich zakochanych i nie tylko czekać będą liczne atrakcje. W trakcie zabawy na Gubałówce każdy będzie mógł zrobić sobie wesołe zdjęcie w fotobudce. Z Krakowa przyjedzie Teatr Jednej Miny z Pokazem "Ale Cyrk", w trakcie którego wszyscy będą mogli zapoznać się z tajnikami cyrkowego świata. Zaprezentują się również szczudlarze, iluzjoniści i żonglerzy.

2016-02-09   czytaj więcej

23 lata przyjaźni polsko-francuskiej

W Zakopanem przebywa obecnie grupa 150 Francuzów z położonego na północy departamentu Pas-de-Calais, skupionych wokół działającego tam od dwudziestu trzech lat towarzystwa przyjaźni polsko-francuskiej. 

2016-02-09   czytaj więcej

W pajęczynie uczuć

Grupy teatralna i malarska Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosiły w poniedziałek, 8 lutego, na spektakl "W pajęczynie uczuć" i wystawę malarską "Wehikuły czasu i przestrzeni".

2016-02-09   czytaj więcej

Magiczne środy i góralskie soboty

Przez cały luty, w każdą środę i sobotę, zapraszamy na Gubałówkę, gdzie czekać będzie na wszystkich mnóstwo atrakcji. W programie m.in.: animacje dla dzieci, magiczne tańce, szczudlarze, zabawy gigantyczną skakanką, warsztaty cyrkowe: diabolo oraz flowerstick, żonglerka akrylową kulą oraz liczne konkursy z nagrodami. 

2016-02-09   czytaj więcej