Zakopane - najbliżej Tatr

Sierpień pod znakiem folkloru

20 czerwca w Urzędzie Miasta Zakopane odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca zbliżający się 48. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 19-26 sierpnia 2016r. Jest to wydarzenie z niemal 50-letnią tradycją, które przyciąga nie tylko zespoły z całego świata oraz...

Zakopane najpiękniejszym miastem Tour de Pologne

Podczas tegorocznych wakacji w Zakopanem na pewno nie zabraknie kolarskich atrakcji. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów przebywających pod Tatrami w dniach 16 i 19 lipca do wspólnej zabawy i dopingowania zawodników Tour de Pologne na trasach naszego miasta.

Park kulturowy obszaru ulicy Krupówki - praktyczne informacje

Po co nam park kulturowy? Krupówki – niegdyś szlak pasterski łączący góralską osadę z kuźnickimi hutami, dziś jedna najpopularniejszych ulic w Polsce. W jej obrębie kształtowało się centrum Zakopanego, tutaj powstawały najważniejsze obiekty, najpierw chałupy i zagrody, później domy letniskowe, pensjonaty, pierwszy hotel, szkoła, bank,...

Sportowcy Fundacji HANDICAP Zakopane wystartowali w swoich pierwszych zawodach rowerowych

Fundacja HANDICAP ZAKOPANE od dwóch lat organizuje dla swoich Podopiecznych, sportowców z niepełnosprawnością, regularne treningi sportowe, w tym również treningi na rowerach. W sobotę podczas JOY RIDE BIKE ZAKO Festiwal kilkunastu sportowców Fundacji  z Zakopanego i Nowego Targu, po raz pierwszy w życiu, pokonało trasę zawodów na dystansie 300 i  600 metrów, na specjalnych rowerach 3 kołowych. Dla niektórych było to duże wyzwanie, ale wszyscy bezpiecznie i szybko dotarli do...

2016-06-27   czytaj więcej

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W ramach propagowania idei rodzicielstwa zastępczego w powiecie tatrzańskim 25 czerwca na stadionie biathlonowym w Kirach zorganizowany został Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, w którym wzięła udział zastepca burmistrza Zakopanego Agnieszka nowak-Gąsienica. 

2016-06-27   czytaj więcej

Witajcie wakacje!

Zakopiańskie dzieci i młodzież zakończyły rok szkolny 2015/2016. W uroczystych apelach i rozdaniu świadectw brali udział burmistrzowie: Leszek Dorula w Szkole Podstawowej nr 9 i Agnieszka Nowak-Gąsienica w Zespołe Społecznych Szkół Ogólnokształcących.

2016-06-27   czytaj więcej

Głosowanie na Ogród Sztuki

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zbiera głosy na projekt "Ogród sztuki obok Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza - filii Muzeum Tatrzańskiego", zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego 2016. 

2016-06-27   czytaj więcej

Badanie struktury gospodarstw rolnych

W terminie od 1 czerwca do 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR). 

2016-06-27   czytaj więcej