Zakopane - najbliżej Tatr

Koncert Inauguracyjny 48. MFFZG

W niedzielę wieczorem odbył się koncert inauguracyjny, podczas którego Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula wraz z zastępcami Agnieszką Nowak-Gąsienicą, Wiktorem Łukaszczykiem oraz Dyrektor Festiwalu Joanną Staszak i Dyrektor Artystyczną Agnieszką Gąsienicą-Giewont, uroczyście powitał delegacje wszystkich zespołów tradycyjnym polskim zwyczajem - chlebem i solą oraz oficjalnie...

Uroczysta Msza Święta i barwny korowód

Niedziela, jako dzień inauguracji 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, obfitowała w wiele ważnych i ciekawych wydarzeń. Jednym z głównych punktów programu była uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Krzyża w Zakopanem z udziałem władz samorządowych, jurorów, zaproszonych gości i uczestników Festiwalu w barwnych...

Zakopiańska meta wyprawy "Wózkiem przez Polskę"

Wyprawa wózkiem inwalidzkim przez Polskę ze szczęśliwym zakończeniem - niepełnosprawny student Politechniki Koszalińskiej pokonał trasę ze Świnoujścia do Zakopanego. Niecodzienna uroczystość odbyła się w budynku Urzędu Miasta Zakopane. Liczne grono gości zebrało się, aby powitać Bartka Rzońcę na mecie jego wyprawy ze Świnoujścia do Zakopanego.

48. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na 48. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 18-26 sierpnia 2016r. Jest to wydarzenie z niemal 50-letnią tradycją, które przyciąga nie tylko zespoły z całego świata oraz wielu znawców i miłośników folkloru, ale...

Kulturalny Plac Niepodległości

Nowe wydarzenie kulturalne, przestrzeń dla wszystkich! Zapraszamy na nasz Kulturalny Plac Niepodległości, który Zakopane tworzy wspólnie z młodymi artystami. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy w naszym mieście nową przestrzeń, w której zapraszamy do stref: sztuki i kultury, informacji, sportu, rozrywki oraz relaksu.

"Szlakiem Piastowskim w 1050 rocznicę Chrztu Polski" - obóz integracyjny

Po raz kolejny młodzi Zakopiańczycy wyruszyli na wakacyjne szlaki śladami Jana Pawła II. Podczas tegorocznych wakacji trwał obóz z programem profilaktycznym „Jestem bezpieczny w niebezpiecznym Świecie”, w którym uczestniczył zakopiańskie dzieci i młodzież gimnazjalna. Celem wakacyjnej wyprawy było poznanie historii Chrześcijaństwa w Polsce oraz początków Państwa Polskiego w 1050 rocznicę Chrztu Polski. 

2016-08-24   czytaj więcej

Koncert "Magiczny Hollywood"

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zapraszają na koncert Pauliny Martini "Magiczny Hollywood", który odbędzie się 28 sierpnia o godz. 19.15 w Teatrze Witkacego, ul. Chramcówki 15. Będzie to magiczny wieczór muzyki filmowej!

2016-08-24   czytaj więcej

Drugi dzień animacji i warsztatów dla najmłodszych

We wtorek w wiosce festiwalowej odbyły się kolejne animacje i warsztaty dla dzieci. Tym razem najmłodsza część festiwalowej publiczności poznała tradycyjne zabawy góralskich dzieci. Nie zabrakło góralskiego głuchego telefonu czy ciuciubabki. Wspólną zabawę animowała Zofia Kubiniec-Stanuch. Ponadto o godz. 11.00 dzieci mogły nauczyć się sztuki tkactwa artystycznego pod czujnym okiem Teresy Pryzmont i Lucyny Kędzierskiej.

2016-08-24   czytaj więcej

Stypendia szkolne na rok szkolny 2016/2017

Burmistrz Miasta Zakopane ogłasza nabór wniosków o stypendia szkolne na rok szkolny 2016/2017, wnioski będą wydawane w pokoju 218 od dnia 16.08.2016 r. W związku z tym wszystkich zainteresowanych otrzymaniem stypendium szkolnego o charakterze socjalnym (którzy spełniają kryterium dochodowe nieprzekraczające 514 zł netto na osobę w rodzinie w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony), prosimy o składanie czytelnie wypełnionych wniosków wraz...

2016-08-24   czytaj więcej

Władze miasta witają zespoły

W poniedziałek odbyło się spotkanie delegacji zespołów z zastępcami burmistrza miasta: Agnieszką Nowak-Gąsienicą i Wiktorem Łukaszczykiem i organizatorami Festiwalu. Burmistrzowie przywitali zespoły na festiwalu wręczając pamiątkowe upominki oraz życząc owocnego pobytu i rywalizacji na wysokim poziomie.

2016-08-23   czytaj więcej