Zakopane - najbliżej Tatr

Rozpoczęcie sezonu letniego w Zakopanem

Miniony weekend upłynął w Zakopanem pod hasłem rozpoczęcia sezonu letniego pod Tatrami. Pogoda była prawdziwie wakacyjna, dzięki czemu humory i goście dopisali. Na Dolnej Równi Krupowej, spośród wielu przygotowanych atrakcji, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Oficjalnego otwarcia lata, tuż przed koncertem zespołu HEY, dokonali...

Zakopane najpiękniejszym miastem Tour de Pologne

Podczas tegorocznych wakacji w Zakopanem na pewno nie zabraknie kolarskich atrakcji. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów przebywających pod Tatrami w dniach 16 i 19 lipca do wspólnej zabawy i dopingowania zawodników Tour de Pologne na trasach naszego miasta.

Park kulturowy obszaru ulicy Krupówki - praktyczne informacje

Po co nam park kulturowy? Krupówki – niegdyś szlak pasterski łączący góralską osadę z kuźnickimi hutami, dziś jedna najpopularniejszych ulic w Polsce. W jej obrębie kształtowało się centrum Zakopanego, tutaj powstawały najważniejsze obiekty, najpierw chałupy i zagrody, później domy letniskowe, pensjonaty, pierwszy hotel, szkoła, bank,...

Promocja książki "Magia nart"

W najbliższy czwartek (30 czerwca) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza odbędzie się promocja książki „Magia nart” autorstwa Beaty Słamy i Wojciecha Szatkowskiego. 

2016-06-27   czytaj więcej

Poznaj bohaterów rowerowego festiwalu Joy Ride Zako Days

2 letni uczestnik zawodów dla dzieci, handbiker przejeżdżający 13’ście kilometrów i 5’cio letni uczestnik masy krytycznej – miniony weekend wypełniony był nie tylko emocjami piłkarskimi, ale i rowerowymi! 

2016-06-27   czytaj więcej

Promocja książki "Długa droga do domu"

W szkolnym kinie Loch Cinema Gimnazjum nr 1 w Zakopanem miało miejsce niezwykłe wydarzenie, profesjonalna promocja książki autorstwa Natalii Czerniak, Dominiki Migiel, Klaudii Budzyk, Joli Patyrak i Kasi Gierat pt. Długa droga do domu".  

2016-06-27   czytaj więcej

670-lecie lokacji Królewskiego Wolnego Miasta Nowy Targ

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula w piątek, 24 czerwca, wziął udział w XXIV Uroczystej Sesji Rady Miasta Nowy Targ zwołanej z okazji 670-lecia lokacji Królewskiego Wolnego Miasta Nowy Targ.

2016-06-27   czytaj więcej

Komedie, Oscary i kobiece niedziele we wszystkie weekendy na festiwalu Orange Kino Letnie

Weekendy na festiwalu Orange Kino Letnie upłyną w szampańskich nastrojach – w repertuarze zagoszczą najlepsze światowe komedie w cyklu „Komediowe piątki“, gwiazdy światowego kina zabłysną w sobotnim cyklu „Oscary!“ , a w „Kobiece niedziele“ zobaczymy pełen wachlarz filmowych emocji.

2016-06-27   czytaj więcej