Zakopane - najbliżej Tatr

Jubileusz OSP Olcza

W niedzielę, 25 września, Ochotnicza Straż Pożarna na Olczy świętowała jubileusz 95-lecia. Z tej okazji strażacy otrzymali nowy samochód sfinansowany ze środków Miasta Zakopane. W uroczystościach wziął udział burmistrz Leszek Dorula, który został odznaczony medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

Inspirowane Górami 2016

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na 5. Festiwal Inspirowane Górami im. Macieja Berbeki "Grań" w dniach 13-15 października 2016.

Reaktywacja kultowego przeglądu filmów o sztuce w Zakopanem

Przez ponad trzydzieści lat pod Giewontem spotykali się nie tylko twórcy filmów o sztuce, ale również krytycy, historycy, malarze, rzeźbiarze, graficy i ludzie nie związani ze sztuką. Przyjeżdżali, by porozmawiać o sztuce. W tym roku już od 29 września do 1 października w Zakopanem, w...

XXV Sesja Rady Miasta Zakopane

Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Jóźkiewicz informuje, że w dniu 29 września 2016 r. (czwartek) o godz. 8.00 w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13– sala obrad odbędzie się XXV Sesja Rady Miasta Zakopane.

Zakopiańskie Prezentacje Artystyczne „Pępek świata”

Teatr im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem zaprasza na wielodyscyplinarne prezentacje artystyczne „Pępek świata” 22-28 września 2016. Zaletą programu jest jego różnorodność: każdy znajdzie tu coś dla siebie. Spektakle teatralne i taneczne, koncerty, jam session, spotkania ze znakomitymi artystami, pisarzami i filozofami.

Ostatnia „polska” Nagroda Nobla ma już 20 lat

W tym roku minie 20 lat od dnia, kiedy Wisława Szymborska otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury za „poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi ukazać się we fragmentach ludzkiej rzeczywistości”.

2016-09-27   czytaj więcej

Dzieci powitały jesień

Dzieci z przedszkola "Kubuś Puchaty" odwiedziły dziś Urząd Miasta, aby wraz z pracownikami Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu przywitać piękną zakopiańską jesień.

2016-09-27   czytaj więcej

Otwarcie wystawy "Szostak. Szkice tatrzańskie"

Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz artysta Karol Gąsienica-Szostak mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy Szostak "Szkice tatrzańskie", 30 września (piątek) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25.

2016-09-26   czytaj więcej

X edycja Joy Ride Night Downhill zakończona

X edycja Joy’a przechodzi do historii. Jak co roku był nocny zjazd, był Kärcher Dual Slalom, był after, ale były również momenty, których świat nie zapomni. 

2016-09-26   czytaj więcej

Jazz Camping Kalatówki 2016

Już niedługo jazz zawita w Tatry. Zbliża się dwudziesta edycja legendarnego festiwalu Jazz Camping Kalatówki. Program tegorocznego, jubileuszowego jazzu jest niezwykle atrakcyjny: poza wieczornymi jam sessions, tradycyjnym i bardzo lubianym przez kalatówkową publikę wieczorem muzykowania jazzmanów z góralami (w tym roku już we wtorek!), organizatorzy zapraszają m.in. na wystawę fotografii ”XX lat Jazz Campingu w obiektywie Andrzeja Bernata”, wieczorny jam „Tribute to Janusz Muniak”, pamięci zmarłego w tym roku legendarnego saksofonisty i jednego...

2016-09-26   czytaj więcej