Zakopane - najbliżej Tatr

I Konferencja Młodzieżowych Rad Miast

18 października w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się I Konferencja Młodzieżowych Rad Miast “Czy i komu potrzebne są Młodzieżowe Rady Miasta?”. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Zakopane: Kamil Nowak - przewodniczący, Justyna Lasiak - wiceprzewodnicząca i Natalia Kmiecik –...

Święto Edukacji Narodowej

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Zastępca Burmistrza Agnieszka Nowak-Gąsienica spotkała się z dyrektorami i nauczycielami zakopiańskich szkół. W imieniu Burmistrza Zakopanego gratulowała im sukcesów i osiągnięć. Złożyła także podziękowania za trudną i odpowiedzialną pracę na rzecz miasta i uczniów zakopiańskich szkół.

Konferencja i uroczystości upamiętniające Kurierów Tatrzańskich

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula serdecznie zaprasza na konferencję „Polscy i węgierscy bohaterowie wobec totalitaryzmów XX wieku” oraz na uroczystości upamiętniające Kurierów Tatrzańskich w dniach 28-29.10.2016 roku.

XXVI Sesja Rady Miasta Zakopane

Przewodniczący Rady Miasta Zakopane informuje, że w dniu 27 października 2016 r. (czwartek) o godz. 08.00 w Urzędzie Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13 – sala obrad odbędzie się XXVI Sesja Rady Miasta Zakopane.

Dodatkowy termin wywozu mebli

,,TESKO” Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. informuje, że dnia 29 października 2016 odbędzie się zbiórka odpadów komunalnych wielkogabarytowych – (MEBLI) pochodzących z terenu Gminy Miasto Zakopane.

35 lat Stowarzyszenia Przyjaźni Zakopane Olcza

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula 16 października wziął udział w uroczystościach obchodów Jubileuszu 35-lecia Stowarzyszenia Przyjaźni Zakopane Olcza w Blanzy we Francji.

2016-10-21   czytaj więcej

MPZP Polana Szymoszkowa

Burmistrz Miasta Zakopane informuje o wyłożeniu do wglądu projektu zmiany MPZP Polana Szymoszkowa. Szczegóły w załącznikach.

2016-10-20   czytaj więcej

Straż Miejska kontroluje piece

Straż Miejska w Zakopanem rozpoczęła przeprowadzanie kontroli nieruchomości w zakresie spalania odpadów w paleniskach domowych pieców i kotłów grzewczych. Badane są piece, w których zachodzi podejrzenie o spalanie śmieci, gdy z komina wydobywa się dym o charakterystycznej barwie lub zapachu. Straż Miejska może badać paleniska na podstawie nadanych przez burmistrza uprawnień, pozwalających kontrolować prywatne posesje celem wyeliminowania przypadków spalania odpadów.

2016-10-20   czytaj więcej

Konkurs Barwy Wolontariatu

Do 4 listopada 2016 zgłaszać można kandydatury wolontariuszy do wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu”. Celem konkursu jest wyróżnienie osób zaangażowanych w różne formy działalności wolontarystycznej.

2016-10-19   czytaj więcej

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż drewna

Ogłoszenie przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż drewna opałowego i użytkowego w ilości: 123,80 m3, pochodzącego z usuwania drzew pozyskanych z nieruchomości stanowiących własność i współwłasność Gminy Miasto Zakopane lub z pasów drogowych dróg zarządzanych przez Burmistrza Miasta Zakopane, złożonego na 11 stosach na placu byłego Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Zoniówka” w Zakopanem.

2016-10-19   czytaj więcej