Zakopane - najbliżej Tatr

Narodowy Dzień Indonezyjski

We wtorek publiczność wioski festiwalowej przeniosła się na chwilę do odległej Indonezji. A to za sprawą kolejnego dnia narodowego, który poprowadził zespół Tim Muhibah Angklung. Publiczność zgromadzona w wiosce mogła nie tylko podziwiać występy, ale także nauczyć się tańca i gry na instrumentach oraz spróbować...

Brodka i Happysad na festiwalu Hej Fest

27 sierpnia w sobotę na Gubałówce zagra jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych – Happysad. A już dzień później, 28 sierpnia w niedzielę na najwyżej położonej scenie w Polsce wystąpi rodowita góralka - Monika Brodka.

Premiera widowiska muzycznego „Sobótka”

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula serdecznie zaprasza na widowisko muzyczne „SOBÓTKA” do muzyki i z udziałem Andrzeja Zielińskiego założyciela i lidera legendarnego ZESPOŁU „SKALDOWIE” oraz ze specjalnym udziałem Jacka Zielińskiego! PREMIERA już 29 sierpnia o godz. 20.00 na Równi Krupowej w Zakopanem!

Badanie potrzeb użytkowników placu w Kuźnicach

Jak powinny wyglądać Kuźnice? Na to pytanie od czwartku do niedzieli odpowiedzą turyści, osoby pracujące w Kuźnicach oraz mieszkańcy Zakopanego w ramach prowadzonych na zlecenie Urzędu Miasta Zakopane badań. Wyniki posłużą jako wytyczne dla architektów podczas przygotowania projektu planowanej przebudowy placu.

Kulturalny Plac Niepodległości

Nowe wydarzenie kulturalne, przestrzeń dla wszystkich! Zapraszamy na nasz Kulturalny Plac Niepodległości, który Zakopane tworzy wspólnie z młodymi artystami. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy w naszym mieście nową przestrzeń, w której zapraszamy do stref: sztuki i kultury, informacji, sportu, rozrywki oraz relaksu.

Promocja książki Małgorzaty Czyńskiej „Kobiety Witkacego. Metafizyczny harem"

Wydawnictwo Znak i Teatr im. St. I. Witkiewicza zapraszają na promocję książki Małgorzaty Czyńskiej „Kobiety Witkacego. Metafizyczny harem”. Spotkanie z autorką odbędzie się 4 września (niedziela) o godzinie 17.00 w Teatrze im. St. I. Witkiewicza (scena A. Bazakbala), ul. Chramcówki 15.

2016-08-25   czytaj więcej

Wydawnictwa i koszulki festiwalowe

48. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich towarzyszy publikacja naukowa „Kulturowe wymiary pogranicza”. Wydane zostały także kartki pocztowe z pracami laureatów konkursu na dziecięcy plakat festiwalowy, znaczki pocztowe i koszulki z wizerunkiem tańczącej pary, którego autorką jest Monika Stanisławska-Pitoń. 

2016-08-25   czytaj więcej

Konkurs Literacki „Ulica Kościeliska” 2016

Związek Podhalan Oddział Zakopane serdecznie zaprasza do udziału w konkursie literackim dotyczącym najstraszniej ulicy Zakopanego – Kościeliskiej. Organizatorzy mają nadzieję, że jedna z najpiękniejszych ulic miasta, przy której znajduje się wiele zabytków i pracowni artystycznych, skłoni do sięgnięcia po pióro, a przez to do popularyzowania ulicy Kościeliskiej.

2016-08-25   czytaj więcej

Wystawy festiwalowe

Podczas Festiwalu oglądać można ciekawe wystawy fotografii, dziecięcych plakatów, unikatowej rzeźby w szkle oraz festiwalowych pamiątek. Pierwsza z nich, złożona z przypominających historię Festiwalu archiwalnych i współczesnych fotografii, zatytułowana jest „Święto górali świata”, a otwarta została 5 sierpnia w siedzibie Ministerstwa Kultury w Warszawie. Z kolei w Zakopanem odbywają się aż cztery wystawy.

2016-08-25   czytaj więcej

Trzeci dzień animacji i warsztatów dla najmłodszych

W środę najmłodsza publiczność festiwalu mogła choć na chwilę przenieść się na podhalańską wieś, by uczestniczyć w sianokosach. Pod okiem Marii i Stanisława Krupów dzieci grabiły i układały siano w kopy. Największą atrakcją jednak okazał się przejazd na przyczepie z sianem. Zaraz po animacjach rozpoczęły się warsztaty malarstwa na szkle, gdzie dzieci artystycznie wspierały Maria Dudek i Marta Walczak-Stasiowska. 

2016-08-25   czytaj więcej