Zakopane - najbliżej Tatr

Stypendia Burmistrza Miasta Zakopane przyznane

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta trzydziestu uczniów zakopiańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych zostało nagrodzonych za wyniki w nauce w II półroczu roku szkolnego 2015/2016. Oprócz przyznanego Stypendium Burmistrza Miasta Zakopane otrzymali także pamiątkowe dyplomy i statuetki. Były także podziękowania i gratulacje dla rodziców i nauczycieli.

Pierwszy Certyfikat dla obiektu dostosowanego do zasad Parku Kulturowego

Dziś, podczas XXV Sesji Rady Miasta Zakopane, Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Jóźkiewiczem, uroczyście wręczyli pierwszy Certyfikat dla obiektu dostosowanego do zasad Parku Kulturowego obszaru Ulicy Krupówki. Certyfikat z numerem 1 otrzymał Salon "Mohito" Zakopane, ul. Krupówki 45, należący...

Jazz Camping Kalatówki 2016

Już niedługo jazz zawita w Tatry. Zbliża się dwudziesta edycja legendarnego festiwalu Jazz Camping Kalatówki. Program tegorocznego, jubileuszowego jazzu jest niezwykle atrakcyjny: poza wieczornymi jam sessions, tradycyjnym i bardzo lubianym przez kalatówkową publikę wieczorem muzykowania jazzmanów z góralami (w tym roku już we wtorek!), organizatorzy...

Inspirowane Górami 2016

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na 5. Festiwal Inspirowane Górami im. Macieja Berbeki "Grań" w dniach 13-15 października 2016.

Reaktywacja kultowego przeglądu filmów o sztuce w Zakopanem

Przez ponad trzydzieści lat pod Giewontem spotykali się nie tylko twórcy filmów o sztuce, ale również krytycy, historycy, malarze, rzeźbiarze, graficy i ludzie nie związani ze sztuką. Przyjeżdżali, by porozmawiać o sztuce. W tym roku już od 29 września do 1 października w Zakopanem, w...

Projekt „Od bierności do aktywności”

Projekt pt. „Od Bierności do Aktywności" uzyskał dofinansowanie na realizację działań aktywizacyjnych dla osób poszukujących pracy, w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 - 2020.   Wyjdź „Od bierności do aktywności” - bezpłatnie znajdziemy dla ciebie pracę, umożliwimy ci zdobyć doświadczenie zawodowe, wyposażymy cię w kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców.

2016-09-30   czytaj więcej

Trwa Przeglądu Filmów o Sztuce

29 września o godz. 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbyła się inauguracja reaktywowanego w tym roku legendarnego Przeglądu Filmów o Sztuce. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher wraz Zastępcą Dyrektora ds. Artystycznych Lidią Rosińską.

2016-09-30   czytaj więcej

Jesień z Teatrem VIS a VIS

Zakopiańska Scena Teatru „Vis à Vis”, działająca pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli, w październiku i listopadzie zaprasza na kolejne spektakle.

2016-09-30   czytaj więcej

85-lecie Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego

Z okazji Jubileuszu 85-lecia Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem podczas XXV Sesji Rady Miasta Zakopane prezentację dotyczącą bogatej historii i osiągnięć tej placówki przedstawił Dyrektor prof. Daniel Zarzycki.

2016-09-30   czytaj więcej

40-lecie pracy twórczej Marii Podobińskiej-Kossowskiej

Podczas wczorajszej sesji Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula z okazji 40-lecia pracy twórczej przyznał nagrodę zakopiańskiej artystce Marii Podobińskiej-Kossowskiej.

2016-09-30   czytaj więcej