Zakopane - najbliżej Tatr

225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zakopanem obchodzona była bardzo uroczyście. Tradycyjnie na zaproszenie Burmistrza oraz Rady Miasta Zakopane mieszkańcy, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz samorządowych, szkół, stowarzyszeń i instytucji zebrali się pod Drzewem Wolności zasadzonym 11 listopada 1918r.

Nowy Informator Miejski ZAKOPANE.PL

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa o powstaniu nowego miesięcznika Zakopane.pl. Pierwszy, majowy numer miejskiego informatora jest już dostępny. Jest on zaproszeniem do aktywnego i ciekawego spędzania czasu pod Tatrami, zarówno przez mieszkańców Zakopanego, jak i licznie przybywających pod Tatry turystów.

Zakopane 2.0. Miasto wszechstronne

Władze Zakopanego zdecydowały się na nowatorskie podejście do opracowywania dokumentów strategicznych. W mieście właśnie rozpoczynają się równoległe prace nad strategią rozwoju miasta oraz programem rewitalizacji, a wszystko to pod wspólnym hasłem: „Zakopane 2.0. Miasto wszechstronne”. W obydwu przypadkach kluczową rolę odegrają spotkania z mieszkańcami.

XI Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza młodzież z całej Polski do udziału w XI Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...” w dniach 19-22 maja 2016 r.

Bezpłatne konsultacje neurologopedyczno-psychologiczne dla osób jąkających

Klinika Leczenia Jąkania zaprasza na spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o jąkaniu”, w ramach którego podejmowany jest  problem jąkania oraz prowadzona jest  bezpłatna konsultacja neurologopedyczno- psychologiczna dla osób jąkających. Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla każdego uczestnika. Tym razem  tematem spotkania będą „Potrzeby edukacyjne dziecka jąkającego”.

2016-05-04   czytaj więcej

Jacek Hajnos i Justyna Szewczyk-Iwan w Miejskiej Galerii Sztuki

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury oraz Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego serdecznie zapraszają 7 maja o godz. 17.00 na wernisaż dwóch wystaw: Jacek Hajnos Różnica i Justyna Szewczyk-Iwan Folkowe interpretacje.

2016-05-04   czytaj więcej

Zakopiańska Parada Jazzowa

30 kwietnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Jazzu, ulicami miasta przejechała Zakopiańska Parada Jazzowa, której towarzyszył XVI Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych. Parada była nie lada gratką dla wszystkich fanów zarówno dobrej muzyki jak i motoryzacji. Wyjątkowe samochody z Europy i ze Stanów Zjednoczonych przejechały ulicami miasta w towarzystwie muzyków z zespołu Leliwa Jazz Band, grupy cyrkowej Akro Dance oraz roztańczonych czirliderek, aby na Palcu Niepodległości rywalizować o tytuł najpiękniejszego. Tu w oczekiwaniu na...

2016-05-04   czytaj więcej

Zakopiańska majówka pod znakiem jazzu

Podczas zorganizowanego przez Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Dorulę festiwalu Wiosna Jazzowa Zakopane na pięć dni we władanie przejęli jazzmani, którzy otrzymali symboliczne klucze do miasta. Na kilku scenach występowali znakomici artyści - laureaci corocznego plebiscytu czytelników miesięcznika „Jazz Forum”, goście ze Stanów Zjednoczonych, z Estonii oraz z krajów Wyszehradzkich.

2016-05-04   czytaj więcej

Art-Folk Salon od piątku w „Jutrzence”

Art-Folk Salon to tytuł wystawy prezentujący 25-letni dorobek pracowni grafiki prowadzonej przez Marię Podobińską-Kossowską w Tatrzańskim Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem. Grafiki inspirowane góralskim zdobnictwem i tatrzańską przyrodą będzie można oglądać w „Jutrzence” od piątku 6 maja.

2016-05-04   czytaj więcej