Zakopane - najbliżej Tatr

VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”

VIII edycja festiwalu „Muzyka na Szczytach” zabrzmi w tym roku w Zakopanem od 3 do 10 września. Wystąpią światowe gwiazdy kameralistyki - Shirley Brill, Jonathan Aner, Olga Pasiecznik i Royal String Quartet. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów Paweł Mykietyn.

Nagrody i występy laureatów na zakończenie Festiwalu

48. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich zakończył się wspaniałym koncertem finałowym. Na początku górale świata wspólnie zatańczyli buriacki taniec „jachor”, tworząc krąg symbolizujący jedność, wspólnotę, przyjaźń i pokój. W ceremonii wręczenia nagród wziął udział Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, a także Burmistrz Miasta Zakopane...

Stypendia szkolne na rok szkolny 2016/2017

Burmistrz Miasta Zakopane ogłasza nabór wniosków o stypendia szkolne na rok szkolny 2016/2017, wnioski będą wydawane w pokoju 218 od dnia 16.08.2016 r. W związku z tym wszystkich zainteresowanych otrzymaniem stypendium szkolnego o charakterze socjalnym (którzy spełniają kryterium dochodowe nieprzekraczające 514 zł netto na osobę w...

ZMIANA TERMINU widowiska muzycznego „Sobótka”

Informujemy, że zaplanowane na dziś 29 sierpnia plenerowe widowisko muzyczne „Sobótka” z powodu silnych opadów deszczu i burzy zostało przeniesione i odbędzie się 1 września o godz. 20.00 na Dolnej Równi Krupowej. Scenariusz widowiska oraz efekty pirotechniczne wymagają aby odbywało się ono w plenerze.

12. Spotkania z Filmem Górskim

22 filmy z 15 krajów będzie można zobaczyć w ramach Międzynarodowego Konkursu Filmu Górskiego podczas 12. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w Zakopanem w dniach 31.08 – 04.09. Do tego kilkadziesiąt filmów poza konkursem. Wśród gości będą najwięksi himalaiści i wspinacze z Polski...

Święto Ulicy Kościeliskiej

W dniach 3 - 4 września pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli odbędzie się Święto Ulicy Kościeliskiej.

2016-08-30   czytaj więcej

Bieg Charytatywny "Biegniemy z Nadzieją!"

17 września ulicami Zakopanego rozegrany zostanie Bieg Charytatywny ”Biegniemy z Nadzieją!”. Organizatorami są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem oraz Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Starosta Tatrzański Piotr Bąk. 

2016-08-30   czytaj więcej

Masz Głos - bezpłatne szkolenia

Masz Głos to ogólnopolska akcja wspierająca mieszkańców i mieszkanki z całej Polski w działaniu na rzecz najbliższego otoczenia, we współpracy z władzami lokalnymi. W ramach akcji przypominamy, że mieszkańcy mają prawo decydować o tym, co dzieje się wokół nich, bo samorząd to nie tylko władze, lecz wszyscy mieszkańcy i mieszkanki. Od 2002 roku udział w akcji wzięło ponad 1800 grup, organizacji i instytucji z prawie 1000 gmin w całej Polsce.

2016-08-29   czytaj więcej

Wernisaż wystawy "Na wymarzonych ziemiach Don Bosco - Alberto Maria de Agostini od Piemontu do Ameryki Południowej"

Zapraszamy na Wernisaż wystawy "Na wymarzonych ziemiach Don Bosco - Alberto Maria de Agostini od Piemontu do Ameryki Południowej", który odbędzie się 1 września (czwartek) o godzinie 18.00 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, ul. Kościeliska 18.

2016-08-29   czytaj więcej

Koncert zespołu „Margis”

Zapraszamy na Koncert zespołu „Margis”, który odbędzie się 30 sierpnia (wtorek) o godzina 18.00 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, ul. Kościeliska 18.

2016-08-29   czytaj więcej