Zakopane - najbliżej Tatr

Konkurs Instrumentalistów, Kapel i Śpiewaków rozstrzygnięty

W czwartek na plenerowej scenie festiwalowej odbyło się ogłoszenie wyników i koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki. Nagrody laureatom wręczył Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula wraz z przedstawicielami Jury.

Brodka i Happysad na festiwalu Hej Fest

27 sierpnia w sobotę na Gubałówce zagra jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych – Happysad. A już dzień później, 28 sierpnia w niedzielę na najwyżej położonej scenie w Polsce wystąpi rodowita góralka - Monika Brodka.

Premiera widowiska muzycznego „Sobótka”

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula serdecznie zaprasza na widowisko muzyczne „SOBÓTKA” do muzyki i z udziałem Andrzeja Zielińskiego założyciela i lidera legendarnego ZESPOŁU „SKALDOWIE” oraz ze specjalnym udziałem Jacka Zielińskiego! PREMIERA już 29 sierpnia o godz. 20.00 na Równi Krupowej w Zakopanem!

Badanie potrzeb użytkowników placu w Kuźnicach

Jak powinny wyglądać Kuźnice? Na to pytanie od czwartku do niedzieli odpowiedzą turyści, osoby pracujące w Kuźnicach oraz mieszkańcy Zakopanego w ramach prowadzonych na zlecenie Urzędu Miasta Zakopane badań. Wyniki posłużą jako wytyczne dla architektów podczas przygotowania projektu planowanej przebudowy placu.

Kulturalny Plac Niepodległości

Nowe wydarzenie kulturalne, przestrzeń dla wszystkich! Zapraszamy na nasz Kulturalny Plac Niepodległości, który Zakopane tworzy wspólnie z młodymi artystami. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy w naszym mieście nową przestrzeń, w której zapraszamy do stref: sztuki i kultury, informacji, sportu, rozrywki oraz relaksu.

Wyniki konkursów festiwalowych ogłoszone

Podczas konferencji prasowej z udziałem Zastępców Burmistrza Miasta Zakopane Agnieszki Nowak-Gąsienicy oraz Wiktora Łukaszczyka zostały ogłoszone wyniki konkursowych zmagań zespołów w ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Werdykt odczytała przewodnicząca jury dr Bożena Lewandowska.

2016-08-26   czytaj więcej

Dzień Górali Polskich

W czwartek w wiosce festiwalowej odbył się Dzień Górali Polskich, podczas którego żywiołowy taniec i śpiew zaprezentowały zespoły: Skalni, Spod Kicek, Słopnicki Zbyrcok, Przyszowianie, Siumni z USA, zespół góralski Zornica działający przy TCKiS "Jutrzenka" i Regionalny Zespół „Giewont” z Zakopanego – Olczy, gospodarz 48. MFFZG.

2016-08-26   czytaj więcej

Czwarty dzień animacji i warsztatów dla najmłodszych na 48. MFFZG

Czwartek na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem rozpoczął się dla najmłodszych opowieściami o zbójnikach, które prowadziła Kinga Zuber. Dzieci nie tylko bacznie słuchały, ale miały różne zadania. Wcieliły w rolę zbójników i wspólnie przemierzyły Rówień Krupową zbójeckim szlakiem.

2016-08-26   czytaj więcej

Narodowy Dzień Rosyjski

Gospodarzami środowego dnia narodowego byli Rosjanie z dalekiej Syberii. Górale z Buriacji przygotowali dla publiczności wiele atrakcji. Wykonali kilka swoich utworów, uczyli tańców. Jednak jak zwykle największą popularnością cieszył się poczęstunek, który stanowiły lokalne potrawy naszych gości.  

2016-08-26   czytaj więcej

Promocja książki Małgorzaty Czyńskiej „Kobiety Witkacego. Metafizyczny harem"

Wydawnictwo Znak i Teatr im. St. I. Witkiewicza zapraszają na promocję książki Małgorzaty Czyńskiej „Kobiety Witkacego. Metafizyczny harem”. Spotkanie z autorką odbędzie się 4 września (niedziela) o godzinie 17.00 w Teatrze im. St. I. Witkiewicza (scena A. Bazakbala), ul. Chramcówki 15.

2016-08-25   czytaj więcej