Zakopane - najbliżej Tatr

Nowy Informator Miejski ZAKOPANE.PL

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa o powstaniu nowego miesięcznika Zakopane.pl. Pierwszy, majowy numer miejskiego informatora jest już dostępny. Jest on zaproszeniem do aktywnego i ciekawego spędzania czasu pod Tatrami, zarówno przez mieszkańców Zakopanego, jak i licznie przybywających pod Tatry turystów.

225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Rada Miasta Zakopane serdecznie zapraszają do udziału w obchodach 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zakopane 2.0. Miasto wszechstronne

Władze Zakopanego zdecydowały się na nowatorskie podejście do opracowywania dokumentów strategicznych. W mieście właśnie rozpoczynają się równoległe prace nad strategią rozwoju miasta oraz programem rewitalizacji, a wszystko to pod wspólnym hasłem: „Zakopane 2.0. Miasto wszechstronne”. W obydwu przypadkach kluczową rolę odegrają spotkania z mieszkańcami.

Wiosna Jazzowa Zakopane 2016

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza na tegoroczną Wiosnę Jazzową Zakopane/United Europe Jazz Festival. W tym roku rozpoczęcie festiwalu nastąpi 29 kwietnia, a zakończenie 3 maja. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszańców oraz odwiedzających Zakopane gości.

XI Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula zaprasza młodzież z całej Polski do udziału w XI Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...” w dniach 19-22 maja 2016 r.

Zakopiańska Parada Jazzowa i Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych

W programie organizowanej przez Burmistrza Miasta Zakopane Wiosny Jazzowej znalazły się także ciekawe imprezy towarzyszące, o których warto pamiętać pomiędzy odbywającymi się przez 5 dni koncertami.  30 kwietnia odbędzie się Zakopiańska Parada Jazzowa. Wyruszy ona spod kościoła pw. Świętego Krzyża, by oficjalnie rozpocząć się o godz. 11.15 u zbiegu Krupówek i Alei 3 Maja tuż przy pomniku hrabiego Zamoyskiego. 

2016-04-29   czytaj więcej

Warsztaty rodzinne góralskie inspiracje

Warsztaty plastyczne adresujemy do rodziców z małymi i dużymi dziećmi. Zajęcia będą trwały dwie godziny, będzie czas na wiedzę, na rozmowy, na zajęcia plastyczne, a rękodzieło, które powstanie w trakcie będzie można wziąć do domu. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w działaniach twórczych, a rodzice dodatkowo wzbogacą swoją wiedzę o folklorze czy sztuce, będą również mieli okazję zrobić dla swoich maleństw lalkę-szmaciankę, szalik albo obrazek na szkle do zawieszenia...

2016-04-29   czytaj więcej

Koncert Siła Miłości

Zapraszamy na kolejną edycję zakopiańskiej "SIŁY MIŁOŚCI", koncertu Pamięci Ofiar Obozu w Ravensbrück i niezwykłą lekcję historii. Koncert odbędzie się 4 maja o godzinie 18.30 w Kinie Sokół, ul. Orkana 2.  Wstęp wolny

2016-04-29   czytaj więcej

Najlepsi uczniowie otrzymali Stypendium Burmistrza

Podczas XXI Sesji Rady Miasta za wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2015/2016 nagrodzonych zostało 30 uczniów zakopiańskich szkół podstawowych i gimnazjów. Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula złożył im gorące gratulacje oraz podziękował rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do ich szkolnych sukcesów.

2016-04-28   czytaj więcej

Utrudnienia w ruchu 3 maja

Burmistrz Miasta Zakopane zawiadamia, że w dniu 3 maja 2016 r. w związku z uroczystościami 225. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

2016-04-28   czytaj więcej