Zakopane - najbliżej Tatr

Rozpoczęcie sezonu letniego w Zakopanem

Miniony weekend upłynął w Zakopanem pod hasłem rozpoczęcia sezonu letniego pod Tatrami. Pogoda była prawdziwie wakacyjna, dzięki czemu humory i goście dopisali. Na Dolnej Równi Krupowej, spośród wielu przygotowanych atrakcji, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Oficjalnego otwarcia lata, tuż przed koncertem zespołu HEY, dokonali...

Zakopane najpiękniejszym miastem Tour de Pologne

Podczas tegorocznych wakacji w Zakopanem na pewno nie zabraknie kolarskich atrakcji. Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów przebywających pod Tatrami w dniach 16 i 19 lipca do wspólnej zabawy i dopingowania zawodników Tour de Pologne na trasach naszego miasta.

Park kulturowy obszaru ulicy Krupówki - praktyczne informacje

Po co nam park kulturowy? Krupówki – niegdyś szlak pasterski łączący góralską osadę z kuźnickimi hutami, dziś jedna najpopularniejszych ulic w Polsce. W jej obrębie kształtowało się centrum Zakopanego, tutaj powstawały najważniejsze obiekty, najpierw chałupy i zagrody, później domy letniskowe, pensjonaty, pierwszy hotel, szkoła, bank,...

Uwaga, znaleziono psa

Urząd Miasta Zakopane poszukuje właściciela psa znalezionego dziś na osiedlu Hrube Niżne. Informacji udziela Straż Miejska pod nr tel. 18 20 20 478.

2016-06-28   czytaj więcej

Nagrody dla zakopiańskich dudziarzy

Dudziarze z zakopiańskiej „Jutrzenki” zdobyli dwie główne nagrody na jubileuszowym 50-tym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

2016-06-28   czytaj więcej

Phillip Bracken w Zakopanem

Zakopane nie tylko góralską muzyką stoi! Można się będzie o tym przekonać już wkrótce. Na dobry początek lata 1 lipca w Stolicy Tatr wystąpi Phillip Bracken - znakomity songwriter, który za sobą ma niezliczoną ilość koncertów w rodzimej Australii oraz Europie. W twórczości Phillipa Brackena słychać wędrownego ducha, meandrującego pomiędzy stylami takimi jak Indie roots, blues, czy soul alternatywny z domieszką muzyki ambient. Eteryczny,pełen ciepła głos wydaje się być zarazem swoiście pierwotny, surowy. 

2016-06-28   czytaj więcej

”Wakacje w Bibliotece”

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem serdecznie zapraszają na ”Wakacje w Bibliotece”. 

2016-06-28   czytaj więcej

Promocja książki „Opowieści niedoskończone” Beaty Zalot

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zapraszają na promocję książki „Opowieści niedoskończone” Beaty Zalot oraz wernisaż ilustracji Szymona Kruczka.

2016-06-28   czytaj więcej