Zakopane - najbliżej Tatr

Wielkie szczęście i niezwykłe sportowe emocje - Peugeot 3008 znalazł właścicielkę pod Tatrami!

W sobotę, w promieniach słońca, na zakopiańskiej Harendzie rozegrane zostały ostatnie zawody z cyklu Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów, organizowane przez Miasto Zakopane - Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z największymi zakopiańskimi stacjami narciarskim Harendą, Polaną Szymoszkową i Kasprowym Wierchem. Sportowa rywalizacja toczyła się...

"Dudaski Tłusty Czwartek" z Parą Prezydencką

Zakończenie karnawału w Zakopanem tradycyjnie świętowane było przy dźwiękach dudziarskiej muzyki. Gośćmi koncertu „Dudaski Tłusty Czwartek” był Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Duda. Parę Prezydencką w Zakopiańskim Centrum Edukacji gorąco witały władze miasta na czele z Burmistrzem Leszkiem Dorulą, samorządowcy z Podhala,...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane wraz z młodzieżą z zakopiańskich szkół w dniu 1 marca 2017 zapraszają Gości i Mieszkańców Zakopanego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pokaz filmu „Na szlaku z Byrcynem”

4 marca (sobota) o godz. 18.00 w Galerii Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b, odbędzie się pokaz filmu „Na szlaku z Byrcynem”. Jest to film o legendach TOPR. Byrcynowie to trzy pokolenia ludzi, dla których góry i Pogotowie były sensem życia, i które współtworzyli. Wartości rodziny Byrcynów w filmie podkreślają Jan Krzysztof, Henryk Król-Łęgowski, Jan Gąsienica-Roj i Wojciech Szatkowski, a Kazimierz Gąsienica-Byrcyn poprzez liczne anegdoty tworzy charakterystyczny dla siebie nastój. Film powstał dzięki pomocy Inter Cars...

2017-02-27   czytaj więcej

Zdjęcia z Parą Prezydencką

Po zakończeniu pierwszej części koncertu "Dudaski Tłusty Czwartek" biorący w nim udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką sprawił miłą niespodziankę przybyłej do ZCE licznej publiczności, poświęcając wszystkim dużo czasu na rozmowy i wspólne zdjęcia. Osoby uczestniczące w spotkaniu z Parą Prezydencką pamiątkowe fotografie mogą pobrać za pośrednictwem naszej strony internetowej. 

2017-02-25   czytaj więcej

"Zimny drań" - największe szlagiery Eugeniusza Bodo

Zakopiańska Scena Teatru VIS a Vis, działająca pod patronatem Burmistrza Miasta Zakopane 25 lutego o godz. 19:00 zaprasza na spektakl "Zimny drań" w Willi Kmicic.  Największe szlagiery Eugeniusza Bodo zaśpiewa Krzysztof Bigaj - laureat ZŁOTEGO LIŚCIA RETRO – nagrody Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga.

2017-02-24   czytaj więcej

Parada Gazdowska odwołana

Organizator Parady Gazdowskiej Związek Podhalan o/Zakopane informuje, że wydarzenie zaplanowane w dniu 26 lutego 2017r. zostaje odwołane ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, a przede wszystkim brak śniegu.

2017-02-24   czytaj więcej

Szukamy właściciela psa

W poniedziałek (20 lutego) przed południem, na ul. Bachledy w Zakopanem został znaleziony piesek z czerwoną obrożą. Właściciel lub osoby, które go rozpoznają, proszone są o kontakt tel.: 509772529.

2017-02-23   czytaj więcej